Piotr Dasios nie jest już wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego. Czy zostanie posłem?

Zmiana na tym stanowisku ma związek z planowanym przez niego startem w wyborach parlamentarnych na jesieni 2023 roku.
– Po czterech latach pracy w samorządzie dojrzałem do tego, żeby po okresie zmieniania Ostrowca Świętokrzyskiego zacząć zmieniać Polskę – mówi wiceprezydent Piotr Dasios. To, co dzieje się przez ostatnie dwie kadencje rządów PiS, zasługuje na pełne zaangażowanie. Stąd taka moja decyzja.
Piotr Dasios uważa, że dlatego, iż będzie działał aktywnie w ruchu społeczno – politycznym, powołanym przez Szymona Hołownię, Polska 2050, nie powinien piastować funkcji wiceprezydenta i  dlatego z niej zrezygnował.
– W Ruchu 2050 dostałem się do struktur zarządu regionalnego i rady krajowej – mówi. Tutaj będę starał się zogniskować swoją energię, ale także samorządową wiedzę, aby jak najlepiej przygotować ugrupowanie do wyborów. Niewykluczone też, że sam wystartuję w tych wyborach. Nie chcę, aby miasto było odczytywane to tak, że wiceprezydent jest zaangażowany politycznie.
– Chciałbym dziś podziękować Piotrowi Dasiosowi, który współpracował ze mną przez wiele lat, a od 2018 roku na stanowisku wiceprezydenta – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Chciałbym mu podziękować, że dał się przez ten czas poznać jako kompetentny współpracownik, a dziś mam nadzieje, że teraz dane mu będzie na innych politycznych polach.
Podziękowania, w imieniu radnych, złożyła też przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek, wskazując na profesjonalizm i wrażliwość na drugiego człowieka w osobie Piotra Dasiosa.
– Przyznam, że trochę łezka kręci się w oku, bowiem zamykam czteroletni etap pracy dla samorządu – mówił nam jeszcze przed piątkową sesja wiceprezydent Piotr Dasios. Myślę, że był to dobry okres dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Praca w samorządzie jest kolegialna, ale cieszy mnie to, że udało się sporo zrobić na płaszczyznach, które mi podlegały, a więc w kulturze, pomocy społecznej, a także w sporcie. Za nami otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury, a przed nami uruchomienie po remoncie budynku Zakładowego Domu Kultury, co daje nowe możliwości dla rozwoju kultury. W opiece społecznej dla mnie najważniejsze było uruchamianie kolejnych mieszkań chronionych. Trwa deinstytucjonalizacja pomocy społecznej, która obniża koszty nakładów gminy w tym zakresie, ale też daje dużo dobrego dla mieszkańców wyciągając ich z bezdomności, wprowadzając na nowe tory życia. Co do sportu mocno zaangażowałem się w to, aby ratować klub piłkarski KSZO i to się chyba udało, bo mamy pewną stabilizację. Utworzenie fundacji wokół piłki młodzieżowej da mocne podstawy do funkcjonowania.
Piotr Dasios będzie teraz związany z ostrowieckim MOSiR-em, gdzie podlegać mu będą obiekty sportowe.
Kto w miejsce Piotra Dasiosa?
Artur Łakomiec, dotychczasowy prezes MWiK od dziś piastuje stanowisko wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *