Finaliści XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej z THM  

Uczniowie z Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim znaleźli się w gronie finalistów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ostatni etap zawodów odbędzie się w marcu. Jego uczestnicy rywalizują o bezpłatne studia, praktyki, staże i nagrody rzeczowe.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu organizuje ją już po raz czternasty. Olimpiada ma na celu rozbudować wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną.

Centralna Komisja Egzaminacyjna na stałe umieściła ją w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

W XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku aż 5037 uczestników z 236 szkół z całej Polski. Po I turze zostało już tylko 692 uczniów. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 57. najlepszych młodych logistyków z całego kraju.

W tym gronie znaleźli się uczniowie naszej szkoły tj. Daniel Puka, Michał Wąsiel, Mateusz Łukawski, Kacper Bęben, Mateusz Gajewski, Bartosz Rej.
W walce o finał pokonali ponad 5 tys. osób. Opiekunem olimpiady z ramienia szkoły jest Monika Szczepańska – nauczycielka logistycznych przedmiotów zawodowych.

W II etapie próg kwalifikacyjny gwarantujący awans do finału wynosił 34 punkty na 50 możliwych do zdobycia. Poziom trudności podnosiła forma sprawdzenia wiedzy, czyli test wielokrotnego wyboru.

Teraz XIV Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wkracza w decydującą fazę – uczniowie rozpoczęli przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 10 marca w Poznaniu. 57. uczestników będzie walczyć o miano najlepszego młodego logistyka w kraju. Nazwisko zwycięzcy poznamy 31 marca, podczas uroczystej gali wręczenia nagród.
W obecności przedstawicieli najważniejszych przedsiębiorstw z branży TSL, nauczycieli, wykładowców WSL, rodziców oraz dziennikarzy dowiemy się kto najlepiej rozwiązał zadania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale również umiejętność jej wykorzystania w codziennych, zawodowych wyzwaniach.

Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *