„Podnosimy standard dla naszych mieszkańców”. BOI w nowej odsłonie.

Od dziś Biuro Obsługi Interesanta funkcjonuje znów w budynku Urzędu Miasta przy ul. Głogowskiego 3/5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakończył się wielomiesięczny remont, a ostrowczanie mogą już teraz korzystać z nowoczesnych pomieszczeń, gdzie w komfortowych warunkach z pomocą urzędników mogą załatwić wszystkie nurtujące ich sprawy.

– Udało nam się pozyskać na remont budynku Urzędu Miasta środki zewnętrzne w kwocie ponad 3 mln 200 tys. złotych – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Ogólna kwota, która była przeznaczona na remont całego budynku to  9 mln 400 tys. złotych. Prace remontowe zostały podzielone na trzy części.

W zakres prac związanych z tym zadaniem wchodzą : termomodernizacja budynku Urzędu Miasta, budowa instalacji wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, instalacji fotowoltaicznej o mocy 10,36 kW oraz  wymiana części instalacji c.o., wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej, oświetlenia i instalacji elektrycznej, docieplenia ścian zewnętrznych, docieplenia stropodachów, wykonanie izolacji termicznej ścian fundamentowych, wykonanie opasek wokół budynku, czy też  rozbudowa „nowego” budynku  o windę panoramiczną.

– Biuro Obsługi Interesanta, które powstało w 2000 roku nie przechodziło do tej pory żadnych prac remontowych, termomodernizacyjnych, nawet takich typowo odświeżających wnętrze – mówi sekretarz Urzędu Miasta, Anna Niedbała. Zasadnym było więc to, aby podczas realizowanych prac remontowych zadbać w szczególny sposób o Biuro Obsługi Interesanta, miejsce najczęściej odwiedzane przez ostrowczan. Teraz wnętrza BOI zyskały nie tylko nowoczesny wystrój, ale są jeszcze bardziej przestronne i funkcjonalne. Wymieniono też drzwi, mamy też całkiem nowe oświetlenie, a także całość dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  

W chwili obecnej zakończono prawie wszystkie prace na najstarszej części budynku. Urzędu Miasta, ale na tym nie koniec Teraz pozostały te na nowszej części . Wykonywane są roboty związane z termomodernizacją ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych stropodachu z pokryciem dachu papą, realizacją instalacji fotowoltaiki, wymianą instalacji C.O., instalacji elektrycznej, oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, malowania ścian.

Jarosław Górczyński, prezydent miasta: Podnosimy standard dla naszych mieszkańców. Biuro Obsługi Interesanta, to miejsce, które odwiedza każdy mieszkaniec miasta. Choćby dlatego, że to właśnie tu wydawany jest dowód osobisty. Biuro Obsługi Interesanta to również miejsce, do którego mieszkańcy przychodzą z szeregiem innych spraw, dlatego dobrze, że udało się nam podnieść standard, estetykę i funkcjonalność tego miejsca. Dziękuję również za dotychczasową cierpliwość, bo mam świadomość, że tymczasowa lokalizacja BOI na ul. Świętokrzyskiej niosła ze sobą utrudnienia.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “„Podnosimy standard dla naszych mieszkańców”. BOI w nowej odsłonie.

  • 31/01/2023 at 13:08
    Permalink

    Ostrowiec jest bardzo bogatym miastem, mieszkańcy się cieszą że urzędnicy będą pracować w pałacu. Ostrowczanie mogą znieść jeszcze wyższe czynsze, byle tylko urzędnicy nie cierpieli niewygód w pracy. Po co inwestować w MEC, w tańsze ogrzewanie jak w Kielcach czy Starachowicach, lepiej zadaszyć muszlę, tyle tam się dzieje. Sienkiewicza taka piękna ulica będzie, ludzie wyjdą tam na spacer, ruch ich rozgrzeje nie będą grzać niepotrzebnie w mieszkaniach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *