Eryczka potrzebuje naszej pomocy

Eryczka Adamczyk jest mieszkanką Ostrowca Świętokrzyskiego i pilnie potrzebuje pomocy. Eryczka urodziła się z krótszą nóżką aż o 14 cm. W swoim 4-letnim życiu przeszła już tak wiele. Cztery ogromnie bolesne operacje. Dzięki leczeniu i intensywnej rehabilitacji ta mała dziewczynka nauczyła się chodzić w protezie. Podczas ostatniej operacji na jej nóżkę założono aparat Lizarowa. Jest to urządzenie które służy do wydłużania kości, dzięki licznym wizytom lekarskim i intensywnej rehabilitacji udało się ” wyciągnąć” kość o 5 cm. Niestety, cały proces obarczony jest licznymi powikłaniami. Jest ogromnie bolesny i uciążliwy przy drutach wbitych w kość, a ma ich aż 10, robią się infekcje i opatrunki trzeba zmieniać nawet trzy razy dnia. Wystąpił też przykurcz kolanka, gdyż ścięgna i tkanki nie nadążają aż tak się rozciągnąć. Z tym aparatem dziecko będzie musiało jeszcze być 4 -5 miesięcy. Ale to nie koniec leczenia, gdyż za jakiś czas Eryczkę czeka operacja kolana, a następnie kolejne wydłużania oraz intensywna i bolesna rehabilitacja, która musi trwać cały czas.

Liczne operacje, wizyty lekarskie, dojazdy do kliniki, rehabilitacja oraz środki medyczne, a także przyszłe protezy to ogromny koszt, z którym rodzice dziecka nie są w stanie sobie poradzić. Dziewczynka jest pod opieką Polikliniki Ortop w Poznaniu, gdyż jest to jedno z dwóch miejsc w Polsce, gdzie leczy się tego typu skomplikowane wady.

Eryczka ma siostrę bliźniaczkę z którą bardzo chce się bawić, chce tak jak ona chodzić do przedszkola i na urodziny innych dzieci, rodzice marzą o tym, aby dziewczynki miały równe szanse.

-Na razie z aparatem jest to niemożliwe… ale kiedyś, jak  razem wspólnie z dobrymi ludźmi, zbierzemy całą kwotę na leczenie jest to realne – mówi mama Eryczki.

Na pewno znajdą się dobre serca, które mogą pomóc tej ślicznej małej dziewczynce – najprościej przekazując 1,5% podatku na jej leczenie lub wspomagając zbiórkę prowadzoną przez lokalną ostrowiecką Fundacje ” Bo w Nas jest Moc”.

Poniżej dane do przekazania 1,5%:

Nr KRS: 0000396361

Cel szczegółowy: 0047381 Eryka Adamczyk

lub zasilając zbiórkę: https://pomagam.pl/fundacjadlaeryki

Proszę pomóżcie – Nie bądźcie obojętni – W Nas jest moc

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *