Exodus z „placu bankowego”

Ostrowiecki Rynek przez wielu mieszkańców nazywany jest „placem bankowym”, a to z uwagi na ilość zlokalizowanych tu oddziałów banków czy instytucji finansowych.
Wszystko wskazuje jednak, że to niebawem może się diametralnie zmienić. Po tym, jak PKO BP opuściło swoją reprezentacyjną siedzibę, co prawda przenosząc się kilkadziesiąt metrów dalej, ale do mniejszej siedziby,. kolejny bank, tym razem całkowicie, wyprowadza się z Ostrowca Świętokrzyskiego. Chodzi o ING Bank Śląski, który zwolni lokalizację przy Rynek 34.
– W ostatnim czasie obserwujemy znaczący spadek liczby wizyt klientów w placówkach naszego banku – mówi Magdalena Klejment, starszy menedżer ds. komunikacji ING Bank Śląski S.A. W związku z tym podjęliśmy biznesową, w wielu przypadkach trudną, ale konieczną decyzję o zamknięciu niektórych placówek w 2023 roku, w tym również placówki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednocześnie podkreślamy, że na przestrzeni ostatnich lat uruchomiliśmy szereg rozwiązań, które pozwalają na dostęp do naszych usług w nowoczesny, zdalny sposób. Klienci mogą z nich wygodnie korzystać za pośrednictwem bankowości internetowej, mobilnej oraz telefonicznej. Rozwiązania, które proponujemy, są intuicyjne i proste w obsłudze. Dodatkowo stale edukujemy i wspieramy naszych klientów w korzystaniu z nich.
Przypomnijmy, że najbardziej odczuwalnym elementem bankowego exodusu z Rynku, była wyprowadzka siedziby banku PKO BP. Teraz okazały obiekt w centrum miasta świeci pustkami.
– Lokal przy ul. Rynek 8 jest przygotowywany do sprzedaży. Nie jest znana jeszcze data zamieszczenia ogłoszenia o sprzedaży- mówi nam Małgorzata Witkowska, starszy specjalista Zespół Komunikacji Produktowej PKO BP.
Nie wydaje nam się, że żadna z lokalnych, czy nawet regionalnych instytucji była zainteresowana, stąd nasze pytanie do jednego z ministerstw, które zapowiadało, że realizuje politykę deglomeracji, polegającą na lokacji instytucji państwowych w mniejszych ośrodkach.
– Jeśli chodzi o Ministerstwo Rozwoju i Technologii, to w najbliższym czasie nie planujemy inwestycji w przestrzeń biurową na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego- ucina Biuro Komunikacji Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *