Miejskie nieprzypadkowo w pomarańczowo-czarnych barwach. Linia specjalna KSZO, czyli autobusem na mecz

Jak nas poinformowano, 4 marca, w dniu meczu z Wieczystą Kraków, MZK zapewni kurs autobusu linii nr 1 po godz. 17 z Kolonii Robotniczej w kierunku Żeromskiego/Paulinów w celu dowiezienia kibiców na mecz na stadionie przy ul. Świętokrzyskiej, który – przypomnijmy- rozpocznie się o godz. 18.

-Kurs powrotny zostanie wykonany z przystanku przy ulicy Świętokrzyskiej/KSZO o godz. 20- informuje nas dyrektor techniczny MZK, Stanisław Choinka.

Mamy nadzieję, że ta informacja ucieszy kibiców. Naszym zdaniem, w weekendy MZK powinien pomyśleć o uruchomieniu specjalnej linii „KSZO”, bo przecież w soboty lub niedzielę swe mecze rozgrywają nie tylko piłkarze, ale  i szczypiorniści oraz siatkarki. Często w tym samym dniu o ligowe punkty walczą oba nasze zespoły ligowe. O takie rozwiązanie postulują nasi czytelnicy od dawna, zwłaszcza ci, którzy nie mają okazji na inny transport na widowiska sportowe, rozgrywane przy Świętokrzyskiej 11.


MZK Sp. z o.o. informuje, iż w związku z remontem drogi wojewódzkiej nr 754 na odcinku ul. Radwana, od dnia 21 lutego br. zamknięta będzie ul. Polna pomiędzy ul. Radwana, a Urzędem Skarbowym. W związku z tym przejazd ul. Polną przez skrzyżowanie z ul. Radwana na wprost będzie niemożliwy. Wiąże się to ze zmianą rozkładu jazdy autobusów na liniach: 1, 2, 3, 4, 7, 9.

Głównie zmianie ulegnie trasa przejazdu linii nr 1 i 9. Trasa linii nr 1 będzie przebiegać ulicami: od Alei Jana Pawła II – ulicą 11 Listopada, Hubalczyków, Bałtowską, Radwana do ulicy Polnej, natomiast trasa linii nr 9 od ulicy Bałtowskiej – ulicą Hubalczyków, Sikorskiego, Chrzanowskiego, Aleją Jana Pawła II przy Kauflandzie i dalej ulicą Radwana do ulicy Polnej.

Linie nr 2, 3, 4 ,7 ze względu na objazd będą kursowały ulicą Radwana przy Technikum Nr 1 (,,Ekonomik”).

Nowe rozkłady jazdy są już dostępne na tabliczkach rozkładowych na przystankach autobusowych oraz na stronie internetowej w zakładce rozkład jazdy.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Miejskie nieprzypadkowo w pomarańczowo-czarnych barwach. Linia specjalna KSZO, czyli autobusem na mecz

  • 2 marca 2023 at 16:20
    Permalink

    Autobusy wreszcie nowe i barwach Ostrowca jeszcze tylko brakuje herbu miasta. Czas to zmienic panie prezydencie miasta.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *