Ostateczna wygrana Busnex Poland w Ostrowcu Świętokrzyskim. Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła wybór elektrobusów Yutong

Dziś, 6 marca, zapadło kolejne, już ostateczne rozstrzygnięcie w przetargu na dostawę 9 elektrycznych autobusów dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła słuszność wyboru przez samorząd oferty Busnex Poland, obejmującej dostarczenie elektrobusów Yutong wraz z infrastrukturą do ładowania.
– Chciałoby się rzec, do trzech razy sztuka. Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła to, co było jasne od początku – samorząd dokonał słusznego wyboru elektrycznych autobusów Yutong. Zdajemy sobie sprawę, że konkurencja o kolejne kontrakty się zaostrza, ale elektrobusy Yutong ponownie potwierdzają swoją wartość, dzięki czemu są wybierane przez samorządy w całej Polsce – mówił Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland.
Ostrowiec Świętokrzyski po raz pierwszy wybrał ofertę Busnex Poland pod koniec listopada 2022 r. Uzyskała ona najwyższą punktację w trzech kryteriach, charakteryzując się nie tylko najbardziej atrakcyjną ceną, ale również najdłuższą, 72-miesięczną gwarancją, a także najlepszymi parametrami w zakresie zużycia energii. Konkurencja wniosła jednak odwołanie, a Krajowa Izba Odwoławcza nakazała samorządowi powtórzenie oceny ofert ze względów formalnych. Ostrowiec Świętokrzyski po raz drugi wybrał ofertę Busnex Poland w pierwszej połowie lutego, od czego konkurencja również się odwołała. Na początku marca KIO potwierdziła słuszność wyboru oferty Busnex Poland przez samorząd.
Tym samym Busnex Poland dostarczy do Ostrowca Świętokrzyskiego 9 elektrycznych autobusów Yutong E9. Ten „elektryk” może pokonać na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów, jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także posiada wydajny system klimatyzacji. Autobusy, które zakupi Ostrowiec Świętokrzyski, będą wyposażone również w tablice LED i LCD informacji pasażerskiej, system monitoringu wizyjnego oraz ładowarki USB.
Inf. Busnex Poland

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *