Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA (zdjęcia, wideo)

Zespół Prasowy CBA opublikował komunikat w sprawie zatrzymania prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Oto jego treść:

„Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie zatrzymali Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Jarosław G. został zatrzymany w miejscu pracy w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie woj. świętokrzyskiego. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe.

Jarosław G. zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Przypominamy, że osoby, które dały się uwikłać w proceder korupcyjny i wręczyły korzyść majątkową osobie pełniącej funkcję publiczną mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności przewidzianej w art. 229 § 6 Kodeksu Karnego. Warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej jest przyjęcie korzyści majątkowej lub osobistej albo ich obietnicy przez osobę pełniącą funkcję publiczną, dobrowolne zawiadomienie organów ścigania przez wręczającego oraz ujawnienie wszystkich istotnych okoliczności przestępstwa zanim dany organ się o nim dowiedział.

Plik audio oraz nagranie filmowe z wypowiedzią – dr Robert Sosik, Zespół Prasowy CBA:

Komentarze na gorąco:

Tuż przed sesją pytaliśmy o sprawę Irenę Rendudę – Dudek, przewodniczącą Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

-Informację otrzymałam z mediów. Osobiście nic nie wiem na ten temat. Nie znam sprawy. Na ten moment nic nie mogę powiedzieć. Nie możemy dyskutować na temat, o którym na tę chwilę nic nie wiemy – mówiła I. Renduda – Dudek.

 Arkadiusz Bąk, radny sejmiku województwa także nie znał szczegółów sprawy.

-Nie skomentuję tego w żaden sposób, bo nic nie wiemy. Przyjechałem na sesję rozmawiać o zamknięciu  drogi wojewódzkiej nr 754 , bo też tego nie wiemy. A to są rzeczy, którymi trzeba się zająć, gdyż nie wiemy jak od jutra mieszkańcy będą jeździć do pracy. Chciałbym móc jeszcze wierzyć, po tylu latach w Polsce, że dokonywanie zatrzymań w dniu, kiedy my tu jesteśmy na sesji, jest czymś innym niż robieniem spektaklu. Mówię tu tylko o wrażeniu, bo jakie są powody tego działania, tego skomentować nie możemy. Niestety tak jak Polska wygląda od kilku lat – noszenie pistoletu za pasem i składanie wieńców – teraz w dniu sesji takie jakieś zaskakujące  akcje. Wydaje mi się, że to niepotrzebne i że w Polsce można było i chyba  można nadal wyjaśnić wszystko w sposób normalny, poprzez do tego celu przewidzianymi  narzędziami, a takie akcje jak zatrzymywanie kogoś w dniu sesji są słabe. Ostatnio było ich sporo, po prostu idzie kampania wyborcza  i tyle – puentował „na gorąco” radny Arkadiusz Bąk.

 

Fot. Redakcja Gazety Ostrowieckiej

Print Friendly, PDF & Email

8 thoughts on “Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA (zdjęcia, wideo)

 • 14 marca 2023 at 17:25
  Permalink

  Wierzę że jest Pan niewinny Panie PREZYDENCIE a akcja CBA to tylko pokazówka w pisowskim stylu zatrzymać obrzucić błotem może coś się przyklei. I jestem pewien , że przypadkowo była na miejscu publiczna przepraszam pisowska telewizja . Wieczorem film z zatrzymania zostanie pokazany pisowskiemu motłochowi jak to szeryf Ziobro walczy z korupcją.

  Reply
  • 14 marca 2023 at 20:21
   Permalink

   Czas pokaże.Pisać bzdury to każdy może.Każdy jest niewinny dopóki mu się nie udowodni winy.

   Reply
 • 14 marca 2023 at 20:22
  Permalink

  Pisowska ustawka z TV reżimową w roli głównej… aż szkoda komentować….

  Reply
 • 14 marca 2023 at 20:26
  Permalink

  Tak jest, niewinny. Wszyscy są niewinni co od lat 90 tych robią TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI. Młodzież ucieka z miasta a tu RAWKA OD NOWA i 50 nowych Biedronek. . Mydlenie oczu i tyle. Interia pokazała ten układ dorabiania, nawet do Włocławka dochódzą macki. W całym kraju doicie tak ten kraj. We Wrocławiu prezydent Częstochowy, w Częstochowie pan Sutryk z Breslau. Jaka firma zagranicy przyszła do tego przysiółka? Żadna. Bo klika trzyma miasto. Młodzi mają przyjść do rządzenia, nie z PO, nie z PIS U nie z PSL… młodzi bez kontaktów.

  Reply
 • 14 marca 2023 at 22:43
  Permalink

  powinni ich wszystkich pozamykać. działają na szkodę mieszkańców wprowadzając gigantyczne podwyżki

  Reply
  • 15 marca 2023 at 08:30
   Permalink

   Podwyżki to rząd PIS serwuje. Miasto nie podniosło podatków? Jak można takie debilizmy pisać?

   Reply
 • 17 marca 2023 at 05:14
  Permalink

  Wygra P.O. to jeszcze zatęsknicie za Pisem ,już zapomnieliście podwyżki lat pracy,pieniędzy nie ma i nie będzie,lizanie tyłków Brukseli ,ruskim Niemcom, niedługo robaki wam każą jeść ,armi na wschodzie kraju nie było wcale, jakby ruskie bydło nas zaatakowało to do Wisły mordowali by nas i grabili bezkarnie ,a podwyżki to są na całym świecie także takie głupoty że to przez PIS to wciskajcie tym co na PO głosują ,i jeszcze jedno gdzie się podziały pieniądze z podatków które za PO znikały ,i gdzie są pieniądze z OFE i przypomnę co Tusk powiedział że pieniądze z OFE i z ZUS to nie są pieniądze Polaków, może nieprawda?

  Reply
 • 17 marca 2023 at 12:40
  Permalink

  Czy to prawda, że prezydent miasta Ostrowiec Św. zasiada w radzie nadzorczej w miejskiej spółce w Tarnowie a prezydent Tarnowa w radzie nadzorczej w miejskiej spółce w Ostrowcu ?? Czyli stołek za stołek ??

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *