Po świętach ruszy remont ulicy Sienkiewicza

Samorządowa Rada Osiedla „Sienkiewiczowskie” podsumowała swą działalność. Obecni byli przedstawiciele miasta, starostwa z Agnieszką Rogalińską na czele, Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ZUM-u, MEC-u, ZUO :Janik” Policji i Straży Miejskiej, ale głównym tematem obrad nie było ciepło, bo nikt nie zadał takiego pytania, lecz zbliżający się remont ulicy Sienkiewicza.

Przewodniczący Mariusz Łata omówił działalność rady, po czym otworzył dyskusję. I wtedy dowiedzieliśmy się, że tuż po Świętach Wielkanocnych ruszy remont ulicy Sienkiewicza. Remont zaplanowano w dwóch etapach, aby nie korkować miasta, które i tak jest już zakorkowane przez prace na Alei 3 Maja i moście na Kamiennej. Pierwszy etap obejmie odcinek od ulicy Mickiewicza do Polnej, a drugi – od Polnej do Żeromskiego. Wymieniona zostanie nie tylko nawierzchnia ulicy Sienkiewicza, ale także krawężniki, chodniki i zbudowana ścieżka rowerowa po obu jej stronach. Co ważne, a o co pytali mieszkańcy – nie zostanie wycięte ani jedno drzewo. Zaplanowano jedynie ich pielęgnację i nasadzenia dodatkowej roślinności.

Mieszkańcy pytali także o teren wokół dawnej szkoły nr 4, ławki dla seniorów, oświetlenie terenu i czy planowane są remonty konkretnych bloków mieszkaniowych. I powtórzę – ani słowa o cieple, tak ważnym na innych zebraniach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *