To nie żart na prima aprilis! Wojownicy ulegli Jurajskim Rycerzom

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Viret Zawiercie – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 29:27 (13:16).

Viret: Bugajski, Jarosz 1 – Zagałą 2,Wasilewski 2, Całujek 1, Matysek, Bugaj, Żarnowski 3, Wierzbic 3, Bednarz, Mrozek 9, Sitkiewicz 2, Makaruk, Cegłowski 5, Medwid 1. Trener: Mariusz Szczygieł.  Kary: 4 min. Karne: 2/2

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Sobut 8, Kogutowicz 6, Kieloch 3, Granat, Dąbrowski, Majchrzak 2, Zadrożny, Chudzik 1, Skuciński 3, Świstak, Chmielewski 2, Wojkowski 1, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki. Kary: 8 min. Karne: 4/2.

Sędziowali: Jakub Pach – Piotr Węgrzyn

To nie żart na prima aprilis. Nasi szczypiorniści naprawdę przegrali w Zawierciu i mocno ograniczyli chyba szanse na wejście do grupy mistrzów i rywalizację o awans do ligi centralnej.

Nic nie zapowiadało przegranej, bo od początku meczu nasza drużyna prowadziła, a na przerwę schodziła z trzybramkowym zapasem.

Po przerwie gospodarze w ciągu pięciu minut gry doprowadzili do wyrównania na 17:17. Wynik remisowy utrzymywał się do 50 min., kiedy to Viret objął prowadzenie 24:23. KSZO jednak słabiej zagrał w tej odsłonie meczu, bo w 57 min. było już 27:24 dla zawierciańskiej drużyny i stało się jasne, że tego meczu nie wygramy.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu papierowym, a w nim komentarze i analizy.