Najpiękniejsze uśmiechy świata u nas

Od dziś, 24 kwietnia, w Galerii Ostrowiec możemy oglądać wystawę fotografii „Uśmiech Świata” cenionej podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom m.in. z legendarnego programu „Pieprz i Wanilia”, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

Sztuka fotograficzna znanej podróżniczki skłania do przemyśleń nad wieloma problemami, które nurtują #świat, nad wielokulturowością naszego globu, jego różnorodnością oraz szacunkiem dla innych od nas ludzi.

Ryszard Kapuściński we wstępie do albumu Elżbiety Dzikowskiej „Uśmiech Świata” pisał: „(…) Razem z autorką podróżujemy przez kraje i kontynenty, konstatując z radością, że jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię.(…).”

Uśmiech zbliża i jednoczy ludzi, czyni nas piękniejszymi, młodszymi, życzliwszymi, optymistyczniej nastawionymi do świata. Uśmiech ułatwia życie, jest najlepszym terapeutą i dostępnym dla każdego językiem międzynarodowym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *