Juwenalia 2023 w ostrowieckiej uczelni. Cała władza w rękach studentów!

Samorząd studencki ostrowieckiej Akademii Nauk Stosowanych im. J.Gołuchowskiego – za naszym pośrednictwem – zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowieckiego na Juwenalia 2023, które odbędą się 12 maja.

Tego dnia o godz.14 władze Ostrowca Świętokrzyskiego przybędą do Ostrowieckiego Browaru Kultury tylko po to, by przekazać symboliczne klucze do miasta studentom. A ci dumni z objętej władzy przemaszerują spod ulicy Polnej na dziedziniec uczelni przy ulicy akademickiej 12, na którym o godz. 16 rozpocznie się część artystyczna juwenaliów.

Jak poinformował nas Marcin Bis z samorządu studenckiego ANSG święto studenckie uświetni występ  kilku zespołów muzycznych. I tak, na scenie pod uczelnią zaprezentują się takie grupy, jak Zombie Country, The Hoods, Schizofrenia, Zespół Chreptowicz, Czaro.

W części artystycznej juwenaliów zaprezentują się również szkoły tańca – Progres, Dance Academy, cheerleaderki i fitnesski Black&White, a także panie i panowie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy m.in. przygotowują specjalny program kabaretowy.

-W trakcie juwenaliów odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie – mówi Marcin Bis. -Osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają nagrody ufundowane przez Depil Concept, Klinikę Urody Agnieszki Iwan oraz Kosmetyczkę Ostrowiec.

12 maja przypada Światowy Dzień Pielęgniarstwa. Nieprzypadkowo więc na terenie uczelni będzie funkcjonowało białe miasteczko studentek – pielęgniarek, które chętnie od nadmiaru wrażeń zmierzą ciśnienie, wykonają pomiar poziomu cukru we krwi, saturacji. Nauczą także jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedmedyczna.

Jest też pewne, że na juwenaliach z pokazem sprzętu wojskowego pojawią się żołnierze WOT, z których wielu jest studentami na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Program artystyczny juwenaliów jest jeszcze budowany, zapowiada się pyszna zabawa, toteż na bieżąco o wydarzeniu informować jeszcze będziemy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *