"Szkoła jest stróżem przeszłości, piastunem teraźniejszości i siewcą przyszłości" - te słowa Henryka Sienkiewicza, patrona PSP Nr 7 towarzyszyły jubileuszowej gali z okazji 35. rocznicy jej istnienia.
?php>Uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym absolwentów, rodziców i emerytowanych pracowników, lecz jej bohaterami byli uczniowie i grono nauczycielskie szkoły. Jubileuszową Galę poprowadziły: Jolanta Ścibisz -Glibowska i Małgorzata Łabuz, zaś z życzeniami i gratulacjami przybyli: wiceprezydent miasta Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM Jan Bernard Malinowski, przewodniczący Komisji Edukacji, Wychowania i Sportu Mariusz Łata, wizytator kuratorium Joanna Adamus, dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego Agnieszka Rogalińska, kierownik WTZ "Szansa" Robert Rogala, przewodniczący Rady Osiedla Pułanki Kamil Stelmasik, długoletnia dyrektor szkoły Rozalia Machnicka, przedstawiciele Rady Rodziców - Ewelina Głogowska i Jakub Kalita, przyjaciel szkoły Eulalia Kocowska.
?php>Wszystkich powitała dyrektor szkoły Monika Wiączek. Wzruszającym momentem uroczystości były wspomnienia absolwentów szkoły, zarówno tych, którzy przybyli na obchody z rodzicami, jak tych, z którymi szkoła łączyła się internetowo. Absolwenci wspominali swoje marzenia, które snuli po szkolnych korytarzach, a nabierając skrzydeł podczas nauki, mogli je spełniać w dorosłym już życiu. Jubileusz przypomniał, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły są nauczyciele i wychowawcy, wsparciem - rodzice, a dumą - absolwenci. Uczestnicy uroczystości mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć wzruszające wspomnienia ze szkolnych czasów, jakie zachowali absolwenci - Bartek Wieczorek, maturzysta Liceum Lotniczego w Dęblinie, Adam, Michał i Jasiek Choina wraz z mamą Anną, Paulina Łabuz - Tarara, asystenta na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, tegoroczna maturzystka I LO im. S. Staszica, Ola Wiączek, obecnie mieszkająca w Islandii Ola Cichosz, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kasia Cichosz wraz z tatą Markiem, radny miejski, Kamil Stelmasik, a także Ola Rogala studentka informatyki naukowej i bibliotekoznawstwa wraz z tatą Robertem. Wśród absolwentek PSP Nr 7 jest także obecna dyrektor Monika Wiączek oraz polonistka Magdalena Skwara, które także podzieliły się swoimi refleksjami ze szkolnych lat. Słowa wdzięczności popłynęły również do nauczycieli z 35 letnim stażem pracy - Ewy Zakowanej, Beaty Dunajskiej i Iwony Majewskiej, które swojej pracy oddały umiejętności, entuzjazm i serce. Uczniowie szkoły podczas pięknego spektaklu zabrali widownię w niezwykłą podróż po twórczości swojego patrona -od dziejów Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy" poprzez "Potop", "Ogniem i mieczem", "Janka Muzykanta", po "Krzyżaków" i "Quo Vadis?", zachwycając swoim potencjałem aktorskim. A zwieńczeniem prezentacji było finałowe wykonanie "Rzeki marzeń", która ogarnęła całą salę. Swoje zdolności wokalne prezentowały także uczennice klasy 8C Kasia Machula, Rozalka Glibowska i Zuzia Klepacz oraz absolwentka Ola Wiączek. Publiczność zachwycił również muzyczny band Marcina Walasa z synem Michałem, uczniem szkoły oraz Kamila Ośko. Tak naprawdę jubileuszowy jest cały ten rok w PSP Nr 7. Wszystkie wydarzenia od 1 września 2022 roku nauczyciele i uczniowie dedykowali 35-leciu szkoły. W ogrodzie "Siódemki" został zasadzony dąb, jako symbol siły, potęgi i długowieczności, z których będą czerpać kolejne pokolenia. Wdzięcznym dopełnieniem uroczystości była wystawa zdjęć ze szkolnych wydarzeń od 1987 r.
?php>Obecni goście i absolwenci z łezką w oku odszukiwali siebie na starych fotografiach i chwilach zatrzymanych na zawsze w kadrze sprzed lat.
?php>?php>?php>Monika Wiączek dyrektor PSP Nr 7: Jubileusz szkoły nie tylko przywołuje piękne wspomnienia minionych lat, skłania do refleksji nad mijającym czasem, lecz przede wszystkim wskazuje wizję wspaniałej przyszłości kolejnych pokoleń młodych ludzi
?php>
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rozpoczął się czas letnich festiwali w powiecie.
Brak istotnej informacji. Wstęp wolny?
Iga
17:39, 2025-07-04
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
widać że nie jesteś pracownikiem tego zakładu skoro tak lekko piszesz (Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią) - tu chodzi o największy zakład pracy w mieście którego pracownicy utrzymują tysiące mieszkańców Ostrowca , nie czujesz tego ?? a co do ciężkich warunków pracy w hucie , bywało dużo trudniej i za niewielkie wynagrodzenie + strach że z dnia na dzień pójdzie się na bruk za bramę huty ; zanim coś napiszesz to 100 razy pomyśl...
W.S.
07:45, 2025-07-03
Zmiana na stanowisku Prezesa ZUP w Ostrowcu
Szanowna rado nadzorcza nie jesteście biurem podróży, powinniście jakoś wyglądać. Rozwój usług funeralnych - spoko. Utrzymanie terenów cmentarzy - spoko. Ale wdrażanie rozwiązań podnoszących jakość obsługi mieszkańców cmentarzy to naprawde muszę zobaczyć.
Nowy wymiar...jednak
03:27, 2025-07-03
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
Wiedzą jak uciszyć ludzi. Może zafundują nam kolejną obniżkę płac?? a później wróci wszystko do normy. Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią. Ludzie są już zmęczeni brakiem odpowiednich podwyżek w stosunku do bardzo ciężkich warunków pracy.
Hutnik
10:02, 2025-07-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz