Prezydent Jarosław Górczyński ponownie zatrzymany przez CBA. Co na to obrońca?

W dniu 22 maja 2023 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali kolejnego zatrzymana prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. O tym fakcie poinformowała Prokuratura Krajowa.

Zatrzymania dokonano na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Po doprowadzeniu do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach prokurator ma przedstawić zatrzymanemu kolejne zarzuty.

-Nie uczestniczę w tych czynnościach bezpośrednio -mówi mecenas Beata Woch, obrońca prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Prezydent będzie przesłuchiwany po południu, wtedy wydamy komunikat. Mogę jedynie powiedzieć, że zatrzymanie dotyczy tej samej sprawy, która toczy się już od pewnego czasu i w związku z którą wobec prezydenta zastosowano środki zapobiegawcze.

Przypominam, że w dniu 7 czerwca 2023 roku sąd ma rozpatrywać zażalenie prezydenta Jarosława Górczyńskiego na zawieszenie go w czynnościach oraz poręczenie majątkowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *