Pumptruck już zaprasza (zdjęcia, wideo)

Kompleks nowoczesnych torów rowerowych na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim został otwarty. Na miejscu już testuje go spora grupa młodych miłośników deskorolek, rolek i rowerów.

Przypomnijmy, że na osiedlu Pułanki powstały są trzy tory rowerowe do jazdy na rowerze typu „pumptrack”. Ich długość to ok. 580 mb. Pierwszy z nich to propozycja dla najmłodszych użytkowników – dzieci w wieku 3-7  lat, drugi dla zaawansowanych użytkowników tor „pro”, zaś trzeci dla początkujących i zaawansowanych użytkowników – tor uniwersalny.

Kolejnym elementami są tzw. „skateplaza” (czyli nawierzchnia utwardzona wraz z elementami małej architektury stanowiącymi wyposażenie skateparku). Usytuowane w tym miejscu są ównież dodatkowe elementy małej architektury (zadaszone miejsce siedzące, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery). Całość uzupełniają dwa urządzenia dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja realizowana jest przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski w ramach zadania „Budowa infrastruktury kulturalno-rekreacyjnej (zadaszenie amfiteatru, tor rowerowy i skateplaza) na terenie os. Pułanki i Parku im. Marszałka J. Piłsudskiego”. Przedsięwzięcia te dofinansowane są z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jako wykonawcę inwestycji wybrano firmę OBO Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Wartość zadania to 2.786.315,67 zł.

fot. z drona T. Barski

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *