Świat u stóp Miss Patrycji Mossakowskiej

Ostrowczanka Patrycja Mossakowska sięgnęła po tytuł i koronę Miss Województwa Świętokrzyskiego przed kilkunastoma dniami, o czym informowaliśmy na naszych łamach, a już dziś za nią casting do Foto Models Poland 2023, którego finał, zaplanowany w Afryce pokaże telewizja POLSAT.
Ostrowczanka ma także w najbliższej perspektywie udział w Gali Off Fashion w Kielcach, podczas której już tradycyjnie TVN zarejestruje jeden z odcinków szalenie popularnego telewizyjnego show „Top Model”. Tegoroczna maturzystka wie też, jak poszedł jej egzamin dojrzałości i czy ma w swoim zasięgu wymarzoną uczelnię.
Zaczęło się od Miss Ostrowca, a raczej Małej Miss
Kariera Patrycji Mossakowskiej rozpoczęła się od udziału w wyborach Miss Ostrowca Świętokrzyskiego, którego organizatorem był Zbigniew Lisowski reprezentujący firmę Euro Media.
– Przyznam, że do konkursu w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosiła mnie moja mama- mówi nam miss. Wszyscy mówili jej, że córka powinna zostać modelką. Przyznam, że nie od razu podeszłam do tej propozycji entuzjastycznie, bowiem nie wiedziałam, jak to wygląda od kuchni. Cieszę się, że wzięłam udział w lokalnych wyborach, bo później nie miałabym szansy do sięgnięcia po tytuł Miss Województwa Świętokrzyskiego. Teraz mam otwartą drogę do jeszcze bardziej prestiżowych konkursów i w świecie
modelingu.
Patrycja opowiada, że w pierwszym konkursie, w jakim wzięła udział to chyba, jako pięciolatka, a zgłoszenia dokonała jej babcia wysyłając jej zdjęcie w walce o tytuł Małej Miss.
– Nie pamiętam tego do końca, ale chyba wówczas dostałam w nagrodę jakąś lalkę – wspomina. Co do wyborów Miss Województwa Świętokrzyskiego, to mam wrażenie, że były już czymś zdecydowanie poważniejszym i wywołały we mnie duży stres. Do tego finałową galę poprzedziły trzymiesięczne przygotowania. Mimo to pamiętam, że podczas pierwszego wyjścia bardzo trzęsły mi się nogi, ale chyba nie było widać.


Podróże wielką pasją
Jedną z nagród w wyborach Miss Ostrowca Świętokrzyskiego, ale i Miss Województwa Świętokrzyskiego była wycieczka do Brukseli, ufundowana przez europosła Adama Jarubasa.
– Bardzo miło wspominam ten wyjazd, a ogólnie wcześniej chyba nie wiedziałam, że Bruksela jest taka piękna. Ciszę się już, że tam wrócę, bo klimat tego miejsca jest dla mnie szczególny – mówi Patrycja Mossakowska. Zwiedziłam Parlament Europejski i poznałam europosła Adama Jarubasa, ale przyznam że kompletnie nie znam się na polityce i mnie to dotychczas nie interesowało. Może to po części dlatego, że dopiero niedawno skończyłam osiemnaście lat i przede mną pierwsze wybory.
Jak na razie wyjazdem życia Patrycji, która wręcz ubóstwia podróże, był ten na Malediwy, na który wybrała się z mamą w grudniu minionego roku.
– To był prezent od rodziców na moje osiemnaste urodziny – przyznaje Patrycja Mossakowska. Tego czasu, który tam spędziłam, nie zapomnę nigdy, bo było po prostu bajecznie. Otarłam się o raj, a ludzie, których tam poznałam, byli wyjątkowi.
Patrycja przyznaje, ze kolejnym miejscem, do którego chciałaby się wybrać, jest Sri Lanka, albo Madagaskar. Tegoroczna maturzystka Patrycja Mossakowska udział w wyborach musiała pogodzić w egzaminem dojrzałości, który zdawała w tym roku. To absolwentka III LO im. Wł. Broniewskiego.
– Na szczęście przygotowania do Miss Ostrowca Świętokrzyskiego, które bezpośrednio poprzedziły moją maturę, były lżejsze niż wybory Miss Województwa Świętokrzyskiego, przez co udało się wszystko pogodzić – mówi nam Patrycja. Do tego sam udział w obu konkursach to była świetna odskocznia od natłoku nauki.


Patrycja oprócz obowiązkowych przedmiotów na maturze podstawowej zdawała rozszerzenia z biologii i języka angielskiego.
– Złożyłam papiery na AWF we Wrocławiu, ewentualnie myślę też o studiach w Krakowie. Chcę studiować kosmetologię, chyba dobrze się czuję w tej tematyce. Lubię zgłębiać wiedze o pielęgnacji twarzy, włosów, ciała, a także poznawać zabiegi medycyny estetycznej. Chciałabym po kosmetologii iść na kierunek lekarski, żeby móc skupić się na zabiegach bardziej inwazyjnych-
opowiada nam. Uważam, że to przyszłościowy kierunek, bo kobiety lubią się upiększać, ale mogę zdradzić, że sama nie poddałabym się raczej takiemu zabiegowi. Ogólnie lubię rozmowy z druga osobą, doradzanie koleżankom, chociażby w wyborze outfitu. Więc praca z kobietami będzie dla mnie czymś wymarzonym.


Praca w modelingu?
Po sukcesie w wyborach Miss Województwa Świętokrzyskiego Patrycja Mossakowska już zdążyła wziąć udział w castingu do Foto Models Poland 2023. Jak słyszymy, udział wypadł znakomicie, bo ostrowczanka dostała się do półfinału.
– Przyznam się, że po wyborach Miss Ostrowca Świętokrzyskiego i Miss Województwa Świętokrzyskiego dalej chciałabym brnąć w modeling – przyznaję. Liczę, że uda się to pogodzić ze studiami. Jedyne co przede mną, to nabranie charakterku, bo pewność siebie na scenie już zdobyłam. Przyznam, że wole pokazy od sesji fotograficznych, bo uwielbiam wzrok osób skupiony na
mnie.
Nam nie zostaje nic innego, jak trzymać kciuki za sukcesy Patrycji Mossakowskiej i już zapowiadamy, że będziemy na naszych łamach relacjonować każdy z nich. Powodzenia!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *