Trwa rozbudowa DW 754. Czytelnicy pytają…

Trwająca „Rozbudowa DW nr 754 na odcinku od km 0+000 do km 1+912 w Ostrowcu Św. wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej” nadal wywołuje każdego dnia liczne pytania od naszych Czytelników. Z kolejnym zestawem wątpliwości zwróciliśmy się do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Most wizytówką, ale co z kładką?
Nasi czytelnicy obserwujący prace związane z budową mostu na rzece Kamiennej ostatnio zaskoczyli nas pytaniem dotyczącym, co z sąsiadującą z nim kładką dla pieszych.
– Nie została wyburzona, trochę tego nie rozumiem- pyta nasz czytelnik. Będziemy mieli most, jak z pocztówki, a obok zardzewiałą kładkę?
– Realizowane zadanie nie obejmuje kładki dla pieszych znajdującej się przy nowo budowanym obiekcie. Kładka pozostaje bez zmian- odpowiada nam Jerzy Wrona, dyrektor ŚŻDW.
Kiedy remont newralgicznego skrzyżowania?
Z obserwacji naszych czytelników, ale też naszych, prace przy ulicy Denkowskiej zbliżają się do newralgicznego skrzyżowania ulic przy Targowisku Miejskim – Słowackiego, Okólnej, Dankowskiej, gdzie ma powstać rondo. Kiedy dojdzie do jego przebudowy i jak będzie wyglądać organizacja ruchu na tym odcinku?
– Na obecnym etapie robót w obrębie przyszłego ronda na ul. Okólnej, Denkowskiej i Słowackiego na tę chwilę wykonywana jest jedynie kanalizacja deszczowa. Zasadnicze roboty zaplanowane zostały na przyszły rok. Organizacja ruchu na wskazanym odcinku jest na etapie konsultacji – odpowiada dyrektor ŚZDW, Jerzy Wrona.
Co ze wzgórzem kościelnym?
Trwają równocześnie prace przy wzgórzu kościelnym Kolegiaty Św. Michała, gdzie usunięto część zabezpieczenia z cegły. Jak teraz zostanie zabezpieczone to miejsce przed osuwaniem się ziemi?- pytają nasi Czytelnicy. – W obrębie skarpy przy wzgórzu kościelnym Kolegiaty Św. Michała zostały wykonane nowe mury oporowe od strony ulicy- wyjaśnia dyrektor ŚŻDW, Jerzy Wrona. Mur oporowy przy skarpie jest przewidziany do renowacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *