Climatic szuka pracowników i zawiera konkretne kontrakty na realizacje

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim możemy natrafić na kilkanaście ofert firmy Climatic Sp. z o.o. Sp. k., która poszukuje do zakładu specjalizującego się w budownictwie modułowym m.in. pracowników w zawodach: glazurnik, monter instalacji wentylacji i klimatyzacji, hydraulik, elektromonter, operator suwnicy, operator maszyn CNC, czy malarz konstrukcji stalowych. Nie ma się co dziwić, bowiem Climatic regularnie informuje o nowych kontraktach na realizacje, gdzie to właśnie w halach produkcyjnych zlokalizowanych na tzw. Starej Hucie powstawać będą gotowe budynki.
I tak w końcem września m.in. Climatic podpisał umowę z Wrocławskim Centrum Zdrowia na „Rozbudowę w technologii budownictwa modułowego budynku przychodni zdrowia (…) w formule zaprojektuj i wybuduj”
– Dobudujemy nowe skrzydło budynku w technologii modułowej o konstrukcji stalowej (z przeznaczeniem na specjalistyczne i podstawowe lecznictwo psychiatryczne) oraz łącznik ze starszą częścią przychodni- czytamy na stronie firmy Climatic. Powierzchnia użytkowa nowego, trzykondygnacyjnego obiektu to ponad 700 m2. Wiemy o tym, że będziemy budować przy funkcjonującym obiekcie medycznym, że teren budowy jest niewielki, a dostęp do niego utrudniony… Jednocześniemamy świadomość, że tego typu okoliczności nie stanowią dla nas żadnego problemu i są to idealne wręcz warunki do zastosowania technologii modułów 3D. Realizacja całego zadania potrwa 10 miesięcy.
Z kolei w połowie października firma Climatic podpisała umowę na niemal 51 mln zł. z Urzędem Miasta Kobyłka na „Budowę budynku szkoły zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Dworkowej i ul. Ceramicznej w Kobyłce”. Nic więc dziwnego, że przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o tym, że firma planuje rozwój swego zakładu w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym pracuje około 300 osób. Jak słyszeliśmy, firma Climatic zmaga się z brakiem miejsca na magazynowanie, place postojowe i manewrowe. Wiceprezydent Artur Łakomiec, który spotkał się z władzami spółki poinformował, że pojawił się scenariusz na rozwiązanie tego problemu. O efektach będziemy mogli mówić na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *