Będzie lodowisko na wschodniej części płyty ostrowieckiej Rynku

Miasto przeznaczyło 295 tys. zł na urządzenie na wschodniej części płyty Rynku lodowiska, które czynne będzie w okresie od 1 grudnia 2023 roku do 29 lutego 2024  roku.

Niebawem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim rozstrzygnie przetarg na przygotowanie podłoża, dostawę, montaż i rozruch lodowiska.

Lodowisko będzie sztuczne o wymiarach tafli lodu 30 metrów długości i 20 metrów szerokości. Zostanie, dla bezpieczeństwa, otoczone bandami o wysokości 1 metra. Maty gumowe mają zabezpieczyć ciągi komunikacyjne między wypożyczalnią, szatniami, a wejściem na taflę lodowiska.

Jak się dowiedzieliśmy, wyłoniony w przetargu podmiot dostarczy ławki i wydzieli  miejsca umożliwiające zakładanie łyżew, a także uruchomi wypożyczalnię łyżew dla 100 osób. Lodowisko zostanie oświetlone lampami w technologii LED i specjalnie nagłośnione. Łyżwiarzom czas będzie odmierzał zamontowany specjalnie zegar. Na lodowisku zostanie uruchomiona szkółka nauki jazdy na łyżwach.

Czy lodowisko przyciągnie amatorów łyżwiarstwa i ożywi wymarłe na Rynku życie w godzinach popołudniowych i wieczornych? Miejmy nadzieję, że tak. Przypomnijmy, że w sezonie 2006/2007 takie lodowisko na Rynku już funkcjonowało. Później na terenie Rawszczyzny urządzono lodowisko o podłożu z płyt syntetycznych, które funkcjonowało kilka sezonów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *