Do Pałacu Wielopolskich na neonową „Sobotę w muzeum”!

Warsztaty związane z wystawą „Neon Omnis Moriar” będą okazją do poznania ekspozycji i skupienia uwagi na krojach pisma używanych w dawnej reklamie świetlnej. Będzie można porozmawiać o projektowej i estetycznej stronie reklam i neonów, porównać też budynki przedstawione na wystawie z ich dzisiejszym wyglądem. Podczas zajęć każdy z uczestników ozdobi płócienną torbę wybranym krojem pisma, wykorzystując szablony liter i media przeznaczone do dekoracji tkanin. Ale to nie wszystko! Zainteresowanych prosimy o zabranie okularów przeciwsłonecznych. W ramach spotkania odbędzie się sesja fotograficzna w świetle prawdziwych neonów, a wykonane zdjęcia staną się niepowtarzalną pamiątką. Na koniec wspomnimy tylko, że przygotowaliśmy dla Was zestawy neonowych niespodzianek. Do zobaczenia w Pałacu!

Zajęcia odbędą się 25 listopada (sobota) o godz. 11:00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach (ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy potrwają do piątku 24 listopada pod nr telefonu 41 265 36 51, kom. 669 970 489 lub mailowo: sekretariat@muzeumostrowiec.pl.

Grafika powstała na podstawie zdjęcia K. Cybulskiej @ktoś tu kręci

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Do Pałacu Wielopolskich na neonową „Sobotę w muzeum”!

  • 20/11/2023 at 13:20
    Permalink

    Moze ze starego neonu >>WÓLCZANKA<>KINO<< i zamontowac na wyremontowanym kine Etiuda? a dokladnie obciac L na I a Ó na O, to piekna trzcionka i kolor i neon zostanie wykorzystany.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *