Ulice w Denkowie do przebudowy

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ogłosiła właśnie przetarg na „Przebudowę ulic: Szkolnej, Browarnej, Spółdzielczej w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W tym roku ostrowiecki samorząd chce wydać na inwestycje drogowe 40,2 mln zł, w tym środki własne mają stanowić 8,93 mln zł, kredyty i pożyczki – 7,7 mln zł, środki zewn. – 23,57 mln zł.

Na tę inwestycję czekali mieszkańcy Denkowa. Przybudową zostaną objęte: ulica Szkolna na odcinku o długości 327,84 m od skrzyżowania z ulicą Niewiadomą do skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. W zakresie przebudowy znalazła się nawierzchnia asfaltowa jezdni szerokości od 5,5 m do 6,0 m wraz z chodnikami i zjazdami do posesji, kanałami, studzienkami i wpustami ulicznymi kanalizacji deszczowej, oświetleniem ulicznym typu LED, regulacji uzbrojenia technicznego w pasie drogowym, doświetlenia przejść dla pieszych, kanału technologicznego i zatok postojowych.

Podobnie będzie w przypadku ulicy Browarnej na odcinku o długości 128,73 m od skrzyżowania z ulicą Spółdzielczą do skrzyżowania z ul. Mostową. Co do ulicy Spółdzielczej w Ostrowcu Świętokrzyskim przebudowa przeprowadzona zostanie na odcinku o długości 267,25 m od skrzyżowania z ulicą Browarną do skrzyżowania z ul. Mostową.

– Wyznaczyliśmy kilkanaście dróg w całym mieście, aby dotrzeć, czy to z remontami, czy też z przebudową infrastruktury drogowej do wszystkich ostrowieckich dzielnic – mówi wiceprezydent Artur Łakomiec. Zależało nam, aby te lokalizacje potwierdzały, że zależy nam na zrównoważonym rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego.

Czeka nas zakończenie realizacji drogowych m.in. remontu ul. T. Kościuszki i Klimkiewiczowskej, remontu ul. Wiejskiej, remontu ul. K. Szymanowskiego, a także ul. Szpitalnej, jak również dróg Śliska, Niska, Różana.

– Ceny za realizacje drogowe wydają się stabilizować- przyznaje wiceprezydent Artur Łakomiec. Wydaje się, że szaleństwo co do wyśrubowanych kosztów materiałów budowlanych jest już za nami. To co obserwujemy na tę chwile to wzrost kwoty usług projektowych. Co do samego wykonawstwa obserwujemy tendencję, że jest ono poniżej kosztorysów inwestorskich.

To ma też swój wymierny wydźwięk bowiem chociażby „Budowa drogi gminnej ul. Zwierzynieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim”, która jeszcze niedawno znajdowała się na liście rezerwowej „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” ostrowiecki samorząd może realizować ze wsparciem z uwagi na oszczędności po przetargach na zadaniach z listy podstawowej.

Artur Łakomiec, wiceprezydent miasta: Obok głównych arterii miasta, na które wydatkujemy środki realizujemy też przedsięwzięcia odpowiadające na potrzeby mieszkańców z bocznych, małych uliczek. Potwierdzają to realizowane zadania, a także te zaplanowane w rekordowym budżecie na ten rok.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ulice w Denkowie do przebudowy

 • 20/02/2024 at 03:36
  Permalink

  Kiedy doczekamy się dokończenia remontów ciągów pieszych i jezdnych na Osiedlu Kuźnia tzw. Czerwone Bloki (chodzi o wjazd na osiedle z ul. Sienkiewicza przy przystanku MZK i dalej wzdłuż bloków nr 65/13, 12, 11, 10, 9, 8 i 14 ?????
  Kolejne ekipy rządzące się zmieniają, obiecują i nic nie robiąc z naszymi problemami, odchodzą w zapomnienie… Hutnicze, Denków i inni doczekali się remontów, a u nas cisza😡
  Znów czekają nas zapewne obfitujące w obietnice wyborcze, ciekawe spotkania z kandydatami do samorządu 🤔, a czy coś z tego wyniknie…🤷

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *