Dwie zagraniczne firmy budują swoje przyczółki na terenie Starej Huty w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Na łamach „Gazety Ostrowieckiej” informowaliśmy już o niemieckim inwestorze z branży metalowej, który zamierzał uruchomić nowy zakład produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim. Firma poszukiwała nawet kierownika oddziału, który pokierowałby polską produkcją i był prawą ręką właściciela. Jak twierdzi Urząd Miasta okazuje się, że to nie jedyna firma, która decyduje się na lokalizację na terenie tzw. Starego Zakładu znalazła lokalizację dla swego biznesu.

Przypomnę, że kontakt z niemieckim inwestorem nawiązaliśmy w 2022 roku. Firma poszukiwała hali produkcyjnej pod wynajem. Zaprezentowaliśmy inwestorowi 3 hale na terenie miasta oraz możliwości wsparcia inwestycji. W 2023 roku inwestor sformalizował swoje plany i zarejestrował nową firmę w Ostrowcu Świętokrzyskim pod nazwą MJ Metal Production Sp. z o.o. Przedsiębiorca zrekrutował także managera zakładu, który aktualnie przebywa w niemieckiej siedzibie firmy i przygotowuje się do wdrożenia produkcji w naszym mieście – przypomina Artur Łakomiec, wiceprezydent miasta.

– Rozpoczynamy organizację powierzchni produkcyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, poszukujemy także pierwszych pracowników. Na początek zostaną zatrudnieni spawacze MIG/MAG, pracownik do zakupów oraz pracownik przygotowania produkcji. Zatrudnienie w zakładzie będzie stopniowo rosło i docelowo może osiągnąć poziom 25 osób – informuje Dariusz Śmiech, kierownik zakładu MJ Metal Production Sp. z o.o.

Jakich pracowników będzie poszukiwać MJ Metal Production?

Firma MJ Metal Production Sp. z o.o. zajmuje się produkcją urządzeń dla specjalizowanego transportu i magazynowania. Technologie stosowane w zakładzie będą wiązać się z pracami ślusarskimi, spawaniem, montażem, lakierowaniem proszkowym. Firma posiada w swoich strukturach własne biuro konstrukcyjne. Spawane będą zróżnicowane konstrukcje stalowe metodą MIG/MAG oraz podzespoły części maszyn, blachy i profile 3-12 mm. Zakład będzie posiadał nowoczesne i dobrze wyposażone stanowiska pracy oraz nowoczesny park maszynowy. Pierwsze oferty pracy zamieszczone są w popularnym serwisie rekrutacyjnym.

Eurosilos Poland

Jak udało nam się ustalić również, że w kolejnej hali na Starej Hucie do uruchomienia produkcji szykuje się włosko – polska firma, która także w Ostrowcu Świętokrzyskim zarejestrowała już swoją działalność pod nazwą Eurosilos Poland Sp. z o.o. Na włoskiej stronie firmy czytamy, że 2023 roku w Polsce powstała firma Eurosilos Poland, która ma specjalizować się w produkcji kompozytów. Aktualnie w zakładzie pracuje 5 osób.

– Warto zwrócić uwagę, że zarówno jedna, jak i druga firma idą drogą tzw. małych kroków. Jest to popularna i bezpieczna strategia dla firm, które nie mają jeszcze swojej siedziby w Polsce. Na przykład wspomniany włoski inwestor szedł podobną drogą w innym kraju, gdzie zaczynał od wynajmowanej powierzchni, a dziś stoi tam duża fabryka tej firmy – wyjaśnia Artur Łakomiec, wiceprezydent miasta.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dwie zagraniczne firmy budują swoje przyczółki na terenie Starej Huty w Ostrowcu Świętokrzyskim!

  • 27/02/2024 at 14:22
    Permalink

    Niesamowita będzie ta firma,25 osób…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *