Wspierają chorych na cukrzycę

Od kilkunastu lat w mieście działa Oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Od stycznia br. jego prezesem jest Dominika Rzepka, pełna entuzjazmu i zapału kobieta, które chce zaprosić osoby dotknięte problemem cukrzycy, a także ich rodziny do integracji i aktywności.

– W naszym Stowarzyszeniu spotykają się osoby, które są chore na cukrzycę typu 1 i 2. Organizujemy grupy wsparcia dla osób zmagających się z problemem otyłości, insulinooporności, czy zaburzeń metabolicznych. Chcemy swoim wsparciem objąć jak największą liczbę osób. Prowadzimy warsztaty i konferencje, rozwijamy świadomość cukrzycy oraz zdrowego stylu życia w społeczeństwie – mówi Dominika Rzepka, prezes Stowarzyszenia.

Jak przyznaje D. Rzepka po okresie pandemii osoby z cukrzycą zrezygnowały z aktywności. Wiele z nich przyzwyczaiło się do siedzenia w domu i coraz trudniej ich zachęcić do korzystania z różnego rodzaju propozycji aktywnego uczestnictwa w życiu i kreowaniu zdrowych nawyków. Stowarzyszenie wspiera nie tylko osoby chore, ale także ich najbliższych, co jest bardzo ważne w procesie leczenia. Opiekunem medycznym Stowarzyszenia jest lekarz diabetolog Małgorzata Bień, która fachowo pomaga osobom chorym na cukrzycę i jednocześnie uświadamia skalę problemu, który dotyka coraz więcej mieszkańców, którzy w wielu przypadkach nawet o tym nie wiedzą. Cukrzyca jest pandemią XXI wieku, stąd warto o niej wiedzieć jak najwięcej. Stowarzyszenie zachęca do spotkań oraz kontaktu pod nr tel. 519 153 699

Dominika Rzepka, prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Diabetyków: Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców, którzy borykają się z problemami cukrzycy, na nasze spotkania. Jesteśmy w każdą, ostatnią środę miesiąca, o godz. 15, w Centrum Aktywności Obywatelskiej na ul. Sienkiewicza 70. Chcemy wspierać i integrować osoby chore, aby było im łatwej żyć.

Małgorzata Bień, lekarz diabetolog: Cukrzyca już jest chorobą cywilizacyjną. Dotyka coraz większą grupę ludzi, dlatego bardzo ważna jest świadomość, że nieleczona cukrzyca lub leczona niewłaściwie może być przyczyną bardzo wielu groźnych dla życia powikłań. Wiedza na temat cukrzycy oraz sposobów jej leczenia, a także zapobiegania są bardzo istotne w kreowaniu prozdrowotnych nawyków.

https://www.youtube.com/watch?v=282vq2viNpM

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *