Jesteśmy najbliżej mieszkańców: Na Skarpie brak miejsc parkingowych

Jest szansa, że na osiedlu Na Skarpie powstanie nowy parking. Zlokalizowany będzie w sąsiedztwie bloku przy ulicy Starokunowskiej 3, gdzie i tak parkują już tam samochody, ale teren jest nieutwardzony i nieprzygotowany odpowiednio pod miejsca do tego celu.

Sprawę tę poruszył przewodniczący SRO „Śródmieście” Józef Sołtys, który dysponował nawet szkicami, jak winien być ów parking zlokalizowany. Do parkingu miałaby prowadzić 40 metrowa droga.

– Taki mały parking mógłby rzeczywiście powstać w tej lokalizacji- uważa radny powiatowy Dariusz Czupryński, mieszkaniec osiedla.   A do tego sam blok doczekałaby się dojazdu z prawdziwego zdarzenia, bowiem ten obecny to przysłowiowa dziura na dziurze. Nie tak dawno musiałem dojeżdżać karetką do sąsiadów, bowiem pracuje w pogotowiu. Niestety dojazd do bloków przy ulicy Starokunowskiej 1, 2 i 3 jest czasem wręcz niemożliwy. Przy tej okazji chciałbym zwrócić się z apelem, abyśmy parkowali z głową przed blokami.

Lokalizacja nowych miejsc parkingowych wraz z droga dojazdową ma zostać przeanalizowana przez służby miejskie.

Pas

Uwaga! Tylko wydaniu papierowym „Gazety Ostrowieckiej” jako jedyni relacjonujemy zebrania rad osiedli z terenu miasta. Jesteśmy najbliżej mieszkańców!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *