Zmiany na skrzyżowaniu Polnej i Radwana tuż, tuż

Wielkie zainteresowanie ostrowczan budzi rozbudowa drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie prowadzonym intensywnym pracom na skrzyżowaniu ulic Polnej i Radwana towarzyszy często kilku lub często kilkunastoosobowa liczna mieszkańców, która ocenia prowadzone prace.

– Tak, przychodzę kilka razy dziennie, bo ciekawi mnie jak zmieni się organizacja ruchu w centralnym punkcie miasta- mówi nam pan Michał, przyglądający się zakresowi prowadzonych prac.

– To już stało się stałe miejsce naszych spotkań- przyznaje kolejny ostrowczanin. Spotykamy się, przyglądamy i wspominamy, jak wcześniej w tym miejscu wyglądał przed laty Ostrowiec.

– Na obecnym etapie wykonywane są warstwy konstrukcyjne nawierzchni ul. Polnej (do warstwy wiążącej bez warstwy ścieralnej na razie)- opisuje nam Andrzej Welik – Kierownik Projektu ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg  Wojewódzkich.

Jak słyszymy w dniu 5 marca br. planowane jest wprowadzenie nowego etapu tymczasowej organizacji ruchu – odblokowanie zamkniętego wlotu ul. Polnej, ul. Radwana będzie drogą podporządkowaną w ramach projektu tymczasowej organizacji ruchu.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Zmiany na skrzyżowaniu Polnej i Radwana tuż, tuż

 • 28/02/2024 at 16:20
  Permalink

  A kiedy poprawia schody?
  Czy jak zwykle mamy siedzieć cicho i cieszyć się ze w ogóle coś robią?

  Reply
 • 29/02/2024 at 09:47
  Permalink

  Dziwne są te skrzyżowania Radwana w Polną czy Al. Jana Pawła II. To przy straży pożarnej, to jakiś koszmarek. Tyle miejsca, wycięto drzewa, a tu jakieś zwężenia lub rozszerzenia. Po co, na co? Dlaczego nie zrobiono pasów zieleni tylko kostkę? Czy będą barierki? Dlaczego sygnalizacja świetlna nie będzie miała małych sygnalizatorów widocznych dla osobówek? Czy Ostrowiec znowu ma zadowolić się tylko dlatego, że coś jest robione? Z innej beczki, Starachowice walczą o dwujezdniową obwodnicę, Sandomierz już wywalczył. Ciekawe co będzie z naszą „dużą obwodnicą”.

  Reply
 • 04/03/2024 at 17:44
  Permalink

  Że dziwne to się zgadzam szczególnie skrzyżowanie Al.Jana Pawła i Radwana jadąc od skrzyżowania Polna i skręcając w prawo na w/w skrzyżowaniu wpadamy w dół . Ciekawe co będzie gdy nastąpią silne opady deszczu a studzienki pozapychają liście i inne śmieci.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *