Będzie współpraca z uczelniami z Jordanii, Maroka, Indonezji i Filipin… Ostrowiecka ANSG na edukacyjnym szczycie w Stambule (zdjęcia)

Delegacja ostrowieckiej Akademii Nauk Stosowanych im. J.Gołuchowskiego w składzie rektor dr Paweł Gotowiecki, dr Monika Borek, płk Paweł Loranty oraz mgr Wiktor Możgin przebywała na IX Euroazjatyckim Szczycie Szkolnictwa Wyższego w Stambule – jednym z największych kongresów edukacyjnych z tysiącami uczestników z całego świata.

W szczycie uczestniczyli przedstawiciele 150 uniwersytetów z 67 krajów. W powszechnej opinii przyszłość szkolnictwa wyższego będzie kształtowana przez zdolność do przyjęcia podwójnej natury współpracy i konkurencji, a interakcje akademickie przyczynią się do ciągłego rozwoju szkolnictwa wyższego i zachęty do globalnej wymiany wiedzy i pomysłów. Dzisiejsza edukacja nie ogranicza się już do fizycznych sal lekcyjnych, uczniowie mają elastyczny dostęp do materiałów szkoleniowych, uczestniczą w dyskusjach i współpracują nad projektami z dowolnego miejsca na świecie. Trwa globalny postęp w technologiach cyfrowych, a uwagę przykuwają raporty na temat wszechobecności sztucznej inteligencji. Świat nauki jest częścią tych procesów transformacji i niestrudzenie pracuje nad dostosowaniem systemu szkolnictwa wyższego do trwającej rewolucji cyfrowej.

Szczyt w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Lütfi Kırdar w Stambule objął łącznie 62 panele prowadzone przez 156 uczestników. Ośrodek odwiedziło i śledziło obrady ponad 2000 gości.

Udane rozmowy spowodowały, że wkrótce nasza uczelnia podpisze umowy o współpracy z uczelniami m.in. z Jordanii, Maroka, Indonezji, czy Filipin.

Trwa więc proces umiędzynarodowienia naszej akademii. Przypomnijmy, że nie tak dawno w ramach programu Erasmus+ Wiktor Możgin, zastępca kierownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego odwiedził Międzynarodowy Uniwersytet Kaukaski w Gruzji. Delegat ANSG spotkał się z rektorem oraz z administracją Wydziału Nauk Społecznych Międzynarodowego Uniwersytetu Kaukaskiego. Podczas swojego pobytu Wiktor Możgin wygłosił wykład dla studentów i pracowników akademickich na temat nowoczesnych metod badawczych stosowanych przez kadrę ANSG oraz trzy dodatkowe wykłady dla studentów i doktorantów Wydziału Nauk Społecznych, na następujące tematy: „Rywalizacja Rosji z Zachodem w kontekście wojny na Ukrainie „; „Zmienny charakter rosyjskiej wielkiej strategii w związku z wojną rosyjsko -ukraińską”; „Wpływ wojny na Ukrainie na kondycję wojska polskiego”. 

PO koniec ubiegłego roku delegacja Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego pod przewodnictwem rektora dra Pawła Gotowieckiego gościła także w Międzynarodowej Akademii Bałtyckiej w Rydze na Łotwie. Tematem spotkań było omówienie obszarów współpracy, m.in. w zakresie mobilności nauczycieli akademickiej i studentów w ramach programu Erasmus+ oraz realizacji wspólnych projektów w ramach projektów naukowo -badawczych i dydaktycznych.

Delegacja Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego była także obecna na Link Campus University w Rzymie. Podczas spotkań z władzami uczelni omówione zostały zasady współpracy, w tym możliwości studenckiej wymiany akademickiej z włoskim uniwersytetem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *