Zamknij

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Denkowa wypowiedzą się czy są za obwodnicą osiedla

Paweł Słowiński Paweł Słowiński 14:46, 12.01.2026 Aktualizacja: 14:57, 12.01.2026
Skomentuj fot.Tomasz Barski fot.Tomasz Barski

 

Już za kilka tygodni mieszkańcy osiedla Denków wezmą udział w konsultacjach społecznych dotyczących tzw. „obwodnicy Denkowa”. Wypowiedzą się oni co do zasadności realizacji przedsięwzięcia drogowego pn. „Budowa przedłużenie ulicy Chrzanowskiego od ul. Kilińskiego do ul. Samsonowicza.  

- Za początkiem lutego zaplanowaliśmy konsultacje dotyczące łącznika w Denkowie- mówi nam wiceprezydent Łukasz Norowski . Uważam, że realizacja jest zasadna, tym bardziej, że na jej realizacje jest szansa pozyskania dużych zewnętrznych środków, sięgających nawet 80% wartości inwestycji. Szkoda by było tego nie zrobić. Chcemy jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji wsłuchać się jak na inwestycje zapatrują się mieszkańcy.

Według naszych ustaleń, przez dwa dni lutego mieszkańcy osiedla Denków będą mogli wypowiedzieć się co do zasadności inwestycji w punkcie konsultacyjnym, który będzie zlokalizowany w Szkole Podstawowej Nr 9. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Niewiadomej 19.

Powstały projekt zakłada wybudowanie nowej drogi w przekroju ulicznym tj. okrawężnikowana jezdnia o szerokości 7 m na odcinku o długości ok. 950 m - od skrzyżowania z drogą powiatową – ul. J. Kilińskiego poprzez skrzyżowanie z drogą gminną ul. Mostowa do skrzyżowania z droga powiatowa ulica J. Samsonowicza. W miejscu istniejących skrzyżowań ulic J. Kilińskiego i ul. L.  Chrzanowskiego, a także w ciągu ul. J. Samsonowicza miały powstać ronda. Nie zabrakłoby też dróg pieszych, dróg dla rowerów, zjazdów, wyjazdów i dróg dojazdowych do działek przyległych, kanalizacji deszczowej, studzienek i wpustów ulicznych, wydzielonego oświetlenia ulicznego w technologii LED, kanału technologicznego, jak również przebudowę ewentualnych kolizji z uzbrojeniem podziemnym.

„Obwodnica Denkowa” wydała się podzielić mieszkańców osiedla. W sierpniu na zorganizowanym spotkaniu większość obecnych, była przeciwna takiemu rozwiązaniu drogowemu.

- Nie wiem, czy jeśli nową drogą pojadą ciężkie samochody to wytrzyma jeden z domów, w którym mieszka starszy człowiek- mówił wówczas jeden z mieszkańców.

- Nikt nie wziął pod uwagę argumentów społecznych- mówili w sierpniu mieszkańcy. To rozwiązanie miało zmniejszyć hałas w ulicach w centrum Denkowa, ale zwiększyć natężenie ruchu tam gdzie mieszkają osoby najstarsze.

- Często chodzę wałem z psem i ubolewam nad tym, że chce się nam zabrać ostatni obszar, gdzie w Denkowie jest zielono- dodawał kolejny mieszkaniec.

Tymczasem równie spora grupa mieszkańców osiedla uważa, że budowa przedłużenia ul. Chrzanowskiego od ul. Kilińskiego do ul. Samsonowicza jest zasadna. Wskazują oni uciążliwość ruchu ciężarówek w centrum Denkowa. Nie wyobrażają sobie, żeby zaproponowana obwodnica mogłaby nie odciążyć dotychczasowej trasy.

Władze miasta po raz kolejny zaznaczają, że proponowana „obwodnica Denkowa” nie jest alternatywnym rozwiązaniem, co do realizacji budowy przedłużenia ulicy Chrzanowskiego w kierunku alei 25-lecia Wolności wraz z obiektem mostowym, które też już wpisano do gminnego budżetu. Trzeba jednak mieć tutaj na uwadze, że to zadanie pochłonie czas na jego zaprojektowanie i znalezienie całkiem niemałych środków, bowiem wybudowanie samego mostu to wydatek rzędu 40-50 mln zł.

Należy też wiedzieć, że „Budowa przedłużenia ulicy Chrzanowskiego od ulicy Kilińskiego do ulicy Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim” ma już decyzję środowiskową.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%