W Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje ciąg komunikacyjny, który ucieszy nie tylko kierowców, ale także rowerzystów i spacerowiczów. To ulica Północna od skrzyżowania z ul. Las Rzeczki do skrzyżowania z drogą powiatową – ul. Iłżecką. Wartość inwestycji, którą realizuje firma „Maszyny Budowlane” wynosi 9,4 mln zł. dofinansowano w 80% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
- Powstaje zupełnie nowe rozwiązanie komunikacyjne, które równocześnie otwiera nowe tereny naszego miasta – mówi prezydent Artur Łakomiec. Budowana jest tu droga o długości 889 metrów ze ścieżką rowerową i obustronnymi chodnikami.
- Zadanie ma być zrealizowane do grudnia tego roku, ale wszystko wskazuje, że uda się go zakończyć z końcem sierpnia, bowiem pogoda nam sprzyja- mówi Artur Magierski, kierownik robót z firmy „Maszyny Budowlane”.
Dotychczas w ramach inwestycji wykonano kanał technologiczny, część robót w zakresie budowy wydzielonego oświetlenia oraz kanalizacji deszczowej. Obecnie realizowane są roboty w zakresie wykonania warstw konstrukcyjnych jezdni, okrawężnikowania jezdni, chodników i ścieżki rowerowej. Trwają również prace brukarskie w zakresie nawierzchni chodnika oraz prace w zakresie wykonania warstw konstrukcyjnych ścieżki rowerowej.
- Dziękuję wykonawcy za sprawną pracę, a wiem, że zadanie do łatwych nie należy, bo infrastruktura powstaje niejako w dziewiczym terenie, zupełnie od zera- mówi prezydent Artur Łakomiec.
Zadanie pn. „Budowa publicznej drogi gminnej klasy L – ul. Północnej na odcinku w Ostrowcu Świętokrzyskim” w ramach zadania budżetowego pn. „Przebudowa i rozbudowa ul. Północnej” obejmuje m.in. wykonanie nasypów i wykopów, wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno -bitumicznej o szerokości 7 m oraz budowę: jednostronnej, dwukierunkowej ścieżki rowerowej szerokości 2 m, obustronnych chodników szerokości 2 m oraz 1,5 m przy ścieżce rowerowej, systemu odwodnienia drogi, sieci oświetlenia ulicznego i doświetlenia przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych, zjazdów indywidualnych i zjazdów publicznych, skrzyżowania skanalizowanego z droga powiatową ul. Iłżecką.
zatroskany 20:56, 29.04.2025
Ostrowiec, miasto od remontów i budowy ulic. Żadnych nowych bloków mieszkalnych, nowych wiaduktów czy mostów. Żadnych nowych autobusów, by komunikacja miejska była, ja, w innych 60-tys. miastach. Źle to wygląda, ale samozadowolenie jest.
Maria03:17, 30.04.2025
Skończyły się nazwy ulic pochodzące od kwiatów, to teraz od kierunków świata, będzie północno-wschodnia, północno-zachodnia i północno-południowa?
Daniel10:28, 01.05.2025
Super nowa droga do działaczek samorządowców i partyjnych kolegów. W końcu będą mogli sprzedać z zyskiem działki. Ale na łącznik drogi Chrzanowskiego z 20-lecia który by obciążył cały dół miasta nie ma pieniędzy!!
Czy nieruchomość przemysłowa znajdzie nabywcę?
A co tu mogą pisać.... Propaganda sukcesu jak w WALCZYMY O STAL. 20 lat temu gdy jeszcze mieszkałem w Polsce w naszym mieście poszliśmy po pomoc do gazety bo jeden ze znanych lokalnych biznesmenów na WW nie wypłacał nam. I co pomogła gazeta? Nie bo to niemożliwe że Wojciech nie płaci. Przecież był taki fajny. Od tamtej pory wiem co to za lokalny szmatławiec pisany na zlecenie władzy. Czy gazeta mi odpowie co z KARMELOWYMI w ŁYSICY?????
PUSTY DZBAN
20:21, 2025-05-20
Po pierwszej turze lepszy Trzaskowski. U nas też
Ci "wykształceni" co głosowali na bandziora Nawrockiego to chyba kończyli pisowskie Collegium Humanum
Dr
18:08, 2025-05-20
Czy nieruchomość przemysłowa znajdzie nabywcę?
A jak wam idzie sprzedaż po wólczance? Takie ładne artykuły, wizualizacje były agencja wynajęta specjalnie pod sprzedaż i co? Jajco? Czy ten artykuł też już usunęliście
Dziady
14:57, 2025-05-20
Po pierwszej turze lepszy Trzaskowski. U nas też
Do Wieska. Jestem wykształcona i tak , jak całe województwo głosowałam na Nawrockiego.
Ela
13:05, 2025-05-20
0 0
Pani Mario, ulica Północna już istnieje z dwie dekady od ulicy Kasztanowej do ulicy Las Rzeczki. To jest jej wydłużenie. Przed asfaltem były płyty betonowe, charakterystycznym punktem jest willa pewnego pana co wybetonował rynek