Zamknij

WOST świętuje i planuje budowę "walcowni przyszłości"

10:00, 23.08.2021 Aktualizacja: 10:05, 23.08.2021
Skomentuj

Pięć lat temu Walcownie Ostrowieckie WOST rozpoczęły produkcję w naszym mieście. Uroczystość poświęcona tej okazji zgromadziła wielu znamienitych gości na jubileuszu pięciolecia uruchomienia produkcji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

?php>

Spotkanie było też okazją do prezentacji planów rozwoju, które trzeba przyznać, że wyglądają imponująco. Spółka chce uruchomić na swych terenach na tzw. Starym Zakładzie w pełni zmodernizowaną nowoczesną ?walcownię przyszłości?. Będzie to projekt oparty o założenia tzw. green steel.

?php>


?php>

Na spotkaniu z okazji jubileuszu zebranych powitał Sławomir Brózda, współudziałowiec Walcownie Ostrowieckie WOST SA, przewodniczący Rady Nadzorczej, a wśród gości znaleźli się m.in. Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, Tadeusz Kościński, senator Jarosław Rusiecki, posłowie Krzysztof Lipiec, Zbigniew Chmielowiec, Kazimierz Gołojuch, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, marszałek województwa Andrzej Bętkowski, prezydent Jarosław Górczyński, prezes SSE ?Starachowice? Marcin Perz.
?php>

- Walcownie Ostrowieckie WOST są kontynuatorem ponad dwustuletniej tradycji tego miejsca- mówił dyrektor naczelny WOST, Beniamin Szczepaniec. Decyzją udziałowców spółki Dremex z Rzeszowa nabyliśmy zakład będący wówczas w stanie upadłości. Dziś pracują tu dwie walcownie tzw. średnio-drobna, oraz walcownia gruba. Nasza roczna produkcja to obecnie 130 tys. ton kształtowników walcowanych na gorąco. Jesteśmy w 100% spółką z kapitałem polskim.

?php>


?php>

Jak słyszymy, najtrudniejsze były początki.
?php>

- Pierwszy rok był dla nas szczególnie ważny, bowiem skupiliśmy się nad tym, aby znów wznowić produkcję - mówi dyrektor Beniamin Szczepaniec. Udało się to zrobić dzięki doświadczonym walcownikom, którzy dzisiaj, mimo iż nabyli prawa emerytalne, nadal są z nami związani, a do pracy przychodzą teraz już ich synowie. Głównymi branżami, do których trafiają wyroby z ostrowieckiej walcowni jest energetyka i sieci przesyłowe, górnictwo, drogownictwo, kolejnictwo, producenci dźwigów oraz stocznie. Ponad 90% produkcji stanowi eksport. WOST sprzedaje swe wyroby na sześć kontynentów, aż do 43 krajów,  mając ponad 300 aktywnych, stałych odbiorców.
?php>

Walcownie Ostrowieckie WOST SA od samego początku swej działalności stawiają na jakość i bezpieczeństwo pracy. Potwierdzają to wprowadzane systemy potwierdzone certyfikatami branżowych organizacji. Spółka równocześnie konsoliduje tereny na Starej Hucie z myślą o nowej inwestycji.

?php>

- Myślimy bardzo poważnie o pełnej modernizacji i uruchomieniu walcowni, którą roboczo nazwaliśmy ?walcownią przyszłości? - wyjawia dyrektor Beniamin Szczepaniec. Znajdowałaby się na terenach dawnej walcowni średnio- drobnej, wraz z okalającym obszarem. Łącznie mamy przygotowane ok. 10 ha gruntów. Dzięki takiej inwestycji udałoby nam się produkować 280 tys. ton wyrobów rocznie. Już podjęliśmy rozmowy z największymi na świecie producentami linii walcowniczych. Można też już zdradzić, że jesteśmy w przededniu podpisania listu intencyjnego. W dzisiejszej dobie odpowiedzialność i świadomość ekologiczna ma fundamentalne znaczenie, dlatego inwestycja w produkcję typu green steel wydaje się nieodzowna.

?php>

Podczas prezentacji dyrektor WOST poruszył też kwestię zrealizowanej modernizacji Walcowni Dużej, na której to spółka zmodernizowała wszystkie klatki walcownicze wyposażając je w hydraulikę siłową. Nowoczesny system realizuje takie funkcje kontroli pracy klatek walcowniczych jak sterowanie zamykaniem i otwieraniem klatek walcowniczych podczas przebudowy, sterowanie położenia walców i sterowanie urządzeniami manipulatorów. Spółka zmodernizowała też kompleksowo suwnice, wyposażając je w trawersy z elektromagnesami, co znacząco przyśpieszyło operacje logistyczne na walcowni.
?php>

Życzenia z okazji jubileuszu, jako pierwszy złożył minister Tadeusz Kościński, który powiedział też o rządowych przedsięwzięciach, które mogą pomóc producentom, takim, jak ostrowiecka walcownia. Poseł Krzysztof Lipiec zaakcentował dobrą współpracę na styku dwóch regionów podkarpacia  i świętokrzyskiego oraz pogratulował inwestycji ważnej dla Centralnego Okręgu Przemysłowego, zaś senator Jarosław Rusiecki wyliczył to co już udało się zrobić i jaką drogę udało się pokonać od wznowienia produkcji. Podkarpaccy posłowie Zbigniew Chmielowiec i Kazimierz Gołojuch podziękowali Stanisławowi Bróździeojcu obecnych właścicieli spółki i przekazali okolicznościowy grawerton.
?php>

W gronie gratulujących znalazł się oczywiście, także i prezydent Jarosław Górczyński, który zaakcentował wagę przedsięwzięcia fi rmy WOST dla lokalnej społeczności oraz przypomniał w jaki sposób samorząd wspiera przedsiębiorców, którzy zdecydowali się zainwestować w Ostrowcu Świętokrzyskim.
?php>

- Nikt nie wierzył w to, że tu może pracować 300 osób, a dziś okazuje się, iż zatrudnionych jest nawet jeszcze więcej- mówił prezydent. Dziękuję za konsekwencję w działaniu, która doprowadziła nas do tego, że dziś możemy świętować pięciolecie produkcji w Walcowniach  Ostrowieckich WOST. 

(Paweł Słowiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

maximanmaximan

0 0

Bardzo Dobrze niech ktoś to miasto rozrusza. Będą fabryki to będzie życie!!!

14:12, 23.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZbychuZbychu

0 0

To już kolejny podmiot, który ma plany budowy. Oby tym razem nic i nikt temu nie przeszkodził. Trzymam kciuki.

10:24, 24.08.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Maszt idzie do rozbiórki

Siema ZATROSKANY. PIES TRĄCAŁ KAWAŁEK ŻELAZA. Weź się lepiej gazety dopytaj czy to prawda, że w upadniętej Łysicy będą relokować tych NIECHCIANYCH od Merza z IV RZESZY??? Mam pewne info ze stolicy Europy. Liczę na ciebie. Ja wiem że ich dawno przesortowali na lepszych, ale dali by chociaż kilku kopaczy do KSZO, tak na poziom II ligi.✌️💪😂😂😂Będziecie mieli wesoło tam w Ostrowcu. Szkoda.....

PUSTY DZBAN

07:14, 2025-05-16

Maszt idzie do rozbiórki

Gazeto, przesypiasz ważne tematy. Nic o obwodnicy Ostrowca w ministerstwie. Przy okazji, przekażcie prezydentowi miasta, którego trudno zrozumieć o czym mówi, że ten bubel "procedowany" przez wojewodę, jest niezgodny z prawem. W decyzji środowiskowej jest obwodnica dwujezdniowa. Dwujezdniowa, więc wojewoda musi ten bubel GDDKiA odrzucić. A Ostrowiec niech walczy o dwujezdniową DK9 od Radomia do Opatowa, z węzłami przed i za Ostrowcem. Czy to takie trudne?

zatroskany

19:46, 2025-05-15

Ponad 11 mln zł. na rower miejski dla Ostrowca

Miasto musi na czymś zarabiać. Wolicie żeby podnosili podatki gruntowe, kombinowali z płatnymi parkingami, czy zatrudnilli dodatkowych elektorskich do ścigali żuli za trzymanie rąk w kieszeniach? Rower miejski to uczciwa praca i uczciwe pieniądze. Dostępny transport w czasie kiedy nie kursują autobusy, tam gdzie nie kursuja zbyt często, lub gdy nie chesz wąchać smrodu niedomytków. Znajda się tacy którzy nie chcą dymać na piechotke w nocy z Kunowa, Ćmielowa, Denkowa, lub innego upośledzonego komunikacyjnie miejsca. Dla tego ważne i decydujące o sukcesie przedsięwzięcia jest sensowne rozlokowanie punktów wypożyczeń. W czym macie problem. Za chwile Unia zabroni nam jeżdzić naszymi zabytkowymi bryniami i będziecie dymać pieszkom. Prawdą jest że zamiast tej kupy trzciny w rynku mogli by usprawnić przejazdy wózkom inwalidzkim, czy rowerom, tam gdzie ich jeszcze nie ma. Sami widzicie że parking gdzieś obok szpitala próboja zbudować od 40 lat i niema mądrego który by wiedział jak to zrobić. Ostatnio ich jakby oświeciło i coś tam kąbinują. Historyczną *%#)!& leśną próbują przerobić na parking. Na zachodzie to z powodzeniem działa od 20lat. Korzystaja z tego głównie turyści, u nas turystów nie ma, ale też ludzie wracający z pracy, którzy nie maja gdzie zaparkować bryni, lub obawiają sie że jadąc własnym rowerem po wyjściu z pracy znajda elegancko wciąż przypiętą samą rame. Nie chcą się bawić w Sądowe przepychanki z kimś najczęściej niewypłacalnym i wolą rower miejski. Miasto na taką okoliczność będzie miało szablonik z krótką ścieżka. I istnieje możliwość szybkiego leczenia wandali ze swoich naleciałości. Tryb wypożyczania jest prosty pokaż pysk do kamery, zarejstruj sie, uiść opłate i jedź. A gdy porzucisz rower na wale, w rowie, czy gdzieś gdzie ktoś go może zniszczyć to bekasz za szkody. Szanowni mitomani, wiaduktu, czy mostu, za jedenaście baniek się nie wybuduje, naprawa osuwiska kosztowała 30. Takie zwykłe zalepienie dziury w ziemi. Zamiast na Owsiaka zróbcie skarbonke na most. A rower miejski to najlepszy uczciwy pomysł władz miasta do ktorego namawiam od 20 lat.

Nie chcesz,nie jedź

10:39, 2025-05-15

Ponad 11 mln zł. na rower miejski dla Ostrowca

*%#)!& nie mają na co kasy wydawać już

ostrowczanin

19:05, 2025-05-14

0%