Zamknij

Jest nowy właściciel nieruchomości po byłej Wólczance!

Paweł SłowińskiPaweł Słowiński 23:38, 29.05.2024 Aktualizacja: 20:11, 30.05.2024
Skomentuj Fot. Tomasz Barski Fot. Tomasz Barski

Jak udało nam się ustalić, jeszcze w marcu tego roku do siedziby VRG w Krakowie wpłynęła oferta od inwestora zainteresowanego zakupem nieruchomości przy ul. Jana Samsonowicza 20 w Ostrowcu Świętokrzyskim. 
Dziś po zawarciu aktu notarialnego giełdowa spółka VRG potwierdza te sensacje. - Spółka VG Property Sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej VRG S.A., w rezultacie przeprowadzonego przetargu dokonała zbycia przedmiotowej nieruchomości przy ul. Samsonowicza 20 w Ostrowcu Świętokrzyskim na rzecz spółki 7D Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach- poinformował nas przed kilkoma dniami Erwin Bakalarz z Biura
Zarządu VRG S.A.

Nabywca jest po naszych analizach doskonale znany na rynku, jako tzw. deweloper przemysłowy, a jego kluczowe realizacje są związane np. z LG Chem Poland Sp. z o.o., Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o., czy Nifco Korea Poland Sp. z o.o. Co powstanie w Ostrowcu Świętokrzyskim, na razie nie wiemy. Ale miejsca, które nabył przemysłowy deweloper, nie trzeba ostrowczanom przedstawiać. Przez kilkadziesiąt lat szyto tam doskonale koszule i odzież dla światowych marek. Roku temu rozpoczęła się upadłość WSM Factory, spółki produkującej odzież na maszynach i w budynku należącym do innej spółki córki z grupy kapitałowej VRG S.A., będącej właścicielem takich znaków towarowych, jak:
Vistula, Bytom, Wólczanka, Deni Cler Milano i W.KRUK. Ostatnia szwalnia Wólczanki w Polsce zakończyła swoją działalność w wakacje ubiegłego roku. Z 200, osobowej załogi część znalazła zatrudnienie w lokalnych szwalniach, a znakomita większość pracowników była zainteresowana przejściem na emeryturę.
VG Property (spółka córka VRG) ogłosiła przed kilkoma miesiącami przetarg na sprzedaż nieruchomości przemysłowej w Ostrowcu  świętokrzyskim przy ul. Jana Samsonowicza 20, Na terenie o powierzchni ponad 3 ha jest posadowiony budynek hali produkcyjnej o powierzchni użytkowej ponad 6 tys. m kw. Na działce znajdują się również dwa biurowce, budynki magazynowe, parkingi i place manewrowe. 

- W kwietniu 2023 r. dotarły do nas niepokojące sygnały, że źle się dzieje w szwalni WSM Factory. Zresztą złą sytuację spółki potwierdził podczas spotkania dyrektor biura zarządu VRG. Dostaliśmy zielone światło na włączenie się w poszukiwanie inwestora. Zapoznaliśmy się z obiektem. Jest to spora hala. Obiekt jest niski i nie do końca spełnia standardy współczesnej produkcji, ale ma duży potencjał inwestycyjny. Wykonaliśmy zdjęcia. Przygotowaliśmy różne prezentacje, również w języku angielskim. 

-W pierwszej kolejności zaczęliśmy szukać inwestora branżowego i niebranżowego, który przejąłby zakład w całości, czyli załogę wraz z nieruchomością. Rynek takiej oferty nie przyjął, choć mieliśmy sygnały zwrotne głównie ze strony inwestorów branżowych, którzy podkreślali, że w tak dużym i nieremontowanym obiekcie nie da się prowadzić i utrzymać dużej szwalni- mówi prezydent Artur Łakomiec. Zmieniliśmy strategię i zaczęliśmy szukać firm odzieżowych na mniejsze powierzchnie, które można byłoby wynająć na terenie miasta. Ten kierunek okazał się słuszny.
Pojawiły się firmy, które chciały przejąć część pracowników, ale przedsiębiorstwa miały z kolei obawy związane z dostępnością pracowników w tej branży. Wyszliśmy więc naprzeciw tym oczekiwaniom i zorganizowaliśmy giełdę pracy dla najbardziej zainteresowanej firmy, spółki Wojdak. Nagłośniliśmy informację o naborze pracowników. Na spotkaniu z inwestorem pojawiło się około 200 osób. Z tej grupy jednak nie wszyscy mieli doświadczenie w branży odzieżowej. Inwestor zwlekał z podjęciem decyzji o uruchomieniu nowego oddziału w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym czasie, osoby najbardziej zainteresowane pracą, znalazły ją w lokalnych szwalniach, a firma Wojdak wycofała się z inwestycji. Gdy hala po
Wólczance już opustoszała, zastosowaliśmy strategię, której celem było komunikowanie inwestorom potencjału inwestycyjnego pustej hali i terenu. Zdawaliśmy sobie sprawę, ze im dłużej obiekt będzie stał pusty, tym mniejsze będą szanse na powrót życia gospodarczego w te mury. Ta strategia okazała się słuszna – wyjaśnia Artur Łakomiec, prezydent miasta. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

zatroskany zatroskany

1 1

Ale tego co zrobiono z Wólczanką na Żabiej, VRG nie można darować. Jakby przeszła wojna. I co teraz? Świetna lokalizacja i nic. Co na to miasto? 20:24, 30.05.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

problemowyproblemowy

0 0

zeby tylko składu budowlanego nie zrobili 22:11, 16.06.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%