Przed kilkunastoma dniami PGE Dystrybucja S.A. wygrała przetarg organizowany przez Miasto Ostrowiec Świętokrzyskim na nieruchomość niezbędną do budowy nowego Głównego Punktu Zasilania przy ul. Jana Samsonowicza. To kluczowy punkt w realizacji porozumieniu zawartego październiku minionego roku pomiędzy ostrowieckim samorządem, a największym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce.
- Owa nieruchomość była potrzebna do budowy stacji 110/15 kV Ostrowiec 4- mówi Ewa Wiatr, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja S.A. Obecnie trwają procedury związane z notarialnym sfinalizowaniem transakcji.
Na tym nie koniec bowiem we wrześniu PGE Dystrybucja zamierza wziąć udział w przetargu na nabycie kolejnej działki niezbędnej do przebudowy istniejącej stacji.
- Skarżyski Oddział PGE Dystrybucja opracowuje dokumenty niezbędne do uzyskania zgód korporacyjnych dotyczących budowy GPZ Ostrowiec 4 w formule zaprojektuj i wybuduj. Równocześnie po stronie Spółki trwają prace związane z pozyskaniem dofinansowania na planowane inwestycje z NFOŚiGW- dodaje rzecznik Ewa Wiatr.
- Aktywnie współpracujemy z PGE Dystrybucja S.A. w zakresie rozbudowy strategicznej infrastruktury elektroenergetycznej w dwóch strefach przemysłowych na terenie miasta. Dzięki przygotowywanej inwestycji przy ul. Jana Samsonowicza powstanie nowy główny punkt zasilający (GPZ 4) o docelowej mocy przyłączeniowej 40 MW. Natomiast na terenie Starej Huty rozbudowany zostanie istniejący główny punkt zasilający (GPZ 1). To bardzo ważne inwestycje dla przyszłości naszego miasta, zwłaszcza w kontekście rozwoju przemysłu i przyciągania nowych inwestorów – mówi Artur Łakomiec, prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Nie zapominajmy o tym, że tereny przemysłowe w rejonie ul. Jana Samsonowicza, gdzie postanie nowy Główny Punkt Zasilania posiadają duży potencjał inwestycyjny. - Zakończyliśmy pierwszy etap przygotowania terenów inwestycyjnych przy tzw. drodze do trzeciej bramy. W ciągu 4 lat, w ramach drugiego etapu, samorząd miasta przygotowuje rozbudowę tej strefy o kolejne 30 ha - akcentuje prezydent Artur Łakomiec.
Aktualnie na terenie miasta znajdują się trzy główne węzły zasilania odbiorców w energię elektryczną. GPZ 1 przy ul. Świętokrzyskiej, obsługujący energetycznie Starą Hutę oraz osiedla mieszkaniowe. GPZ 2 przy ul. Iłżeckiej, obsługujący energetycznie osiedla mieszkaniowe. Znacznie obciążony GPZ 3 przy ul. Ostrowieckiej, obsługujący energetycznie strefę przy ul. Jana Samsonowicza, Przemysłowej, Jana Kilińskiego i Leona Chrzanowskiego, a także osiedla mieszkaniowe.
PGE Dystrybucja jest największym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Operator dostarcza energię elektryczną dla blisko 6 milionów klientów zarówno indywidualnych, jak i instytucji czy zakładów przemysłowych. To złożony proces, który wymaga od spółki planów rozwoju sieci elektroenergetycznych z uwzględnieniem także źródeł rozproszonych generujących energię elektryczną z OZE.
KSZO Ostrowiec zatrzymany. Siarka zwycięża (foto)
Samą ambicją niewiele się zdziała. Potrzebna jest jakaś kultura gry rozegranie piłki a nie kopanie długich piłek do przodu. Nie do końca zgadzam się z autorem brak napastników zrobił swoje ale druga linia w ogóle nie funkcjonuje.
Wiesiek
09:48, 2025-10-13
Ponad 3 miliony na bezpieczeństwo mieszkańców
Trochę niżej jest napisane że gmina na to samo dostała 4mln. Tyle że fota z prezydentem a nie starostą(starościną). Dom wariatów 😄 Miejmy nadzieję że się wam dłonie za bardzo nie spociły przy składaniu podpisów , to taka ciężka robota 🤣🤣🤣
SlyUK
23:46, 2025-10-12
Konwent Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy Województw
NIKT SIĘ NIE INTERESUJE Z PUP O BEZROBOTNYCH ,TYLKO POSADKI I NIC ,ZERO REAKCJI I POMOCY DLA FIRM
FIRMA
16:44, 2025-10-12
Marsz Niezadowolenia na ulicach Warszawy
Tu potrzebne są taczki, a nie płacz. Ten Rząd, cytujac znanego lokalnego restauratora, nie nadaje się nawet do trzęsienia gruszek. Zacznijmy na początek chodzić z taczkami po ulicach, a choćby na zakupy. Niech rządący widzą, że żart z tego kraju wkrótce możemy zakończyć. Tak jak kiedyś nosiliśmy oporniki w klapie, teraz pokażmy im taczki.
Taczki lekiem na zło
14:03, 2025-10-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz