Zamknij

Black & White wymiata i zgarnia grad medali! Mamy najlepszy klub w Polsce!

Dariusz KisielDariusz Kisiel 11:05, 22.10.2024 Aktualizacja: 11:05, 22.10.2024
Skomentuj

Mocnym akordem rozpoczął starty w nowym sezonie Uczniowski Klub Sportowy Black & White Ostrowiec Świętokrzyski.

Dwa tygodnie temu w Grodzisku Wielkopolskim rozgrywano Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Kulturystyce i Fitness oraz Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness. W obu tych zawodach ostrowiecki klub zajął drużynowo pierwsze miejsca.

W Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski indywidualnie w konkurencji fitness akrobatyczny nasze juniorki zajęły wszystkie miejsca na pudle. Wygrała Natalia Bugajska przed Igą Pasterczyk i Julią Lasocką. W fitness artystycznym 2 miejsce wywalczyła Kamila Mikos. Kamila zajęła także w Pucharze Polski 1 miejsce w fit model, 4 miejsce w fitness bikini 164 cm i 2 miejsce w fitness artystycznym. Z kolei Natalia Stańczyk uplasowała się w obu zawodach na 3 pozycjach w fitness artystycznym. Kolejność w zawodach pucharowych w fitness akrobatycznym była taka sama, jak i w zawodach otwartych, czyli triumfowała Natalia Bugajska przed Igą Pasterczyk i Julią Lasocką.

W miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się kolejne ważne imprezy: Grand Prix Polski w Kulturystyce i Fitness jako eliminacja do startu w Pucharze Świata mężczyzn w Tokio oraz World Fitness Games kobiet w Santa Susanna, a także Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness i Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Fitness Akrobatycznym i Artystycznym jako eliminacja do Mistrzostw Europy. I w tych zawodach nasze zawodniczki wywalczyły mnóstwo medali.

I tak, w fitness akrobatycznym Julia Lasocka została mistrzynią Polski juniorek. Wyprzedziła swoje koleżanki klubowe – Natalię Bugajską i Igę Pasterczyk. Natomiast w fitness artystycznym mistrzynią Polski została Kamila Mikos, a brązową medalistką Natalia Stańczyk. Klasą błysnął Filip Borowski, który w kategorii mężczyzn wygrał rywalizację w fitness akrobatycznym, a po brąz sięgnął w fitness plażowym. Rewelacyjny występ zanotowała Kamila Mikos. Złote medale zdobyła w fitness bikini juniorek, w fit model juniorek, w fitness artystycznym juniorek i fit model juniorek w Grand Prix Polski. Aleksandra Pietrzykowska została wicemistrzynią Polski w fitness sylwetkowym.

W Gorzowie Wlk. rozegrano także Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w fitness artystycznym i fitness akrobatycznym. Klub B&W  reprezentowało 24  zawodników. W fitness artystycznym w kategorii do lat  9 lat po złoty medal sięgnęła Iga Krawczyk, w grupie do lat 13 złoty medal wywalczyła Maja Maciąg, srebrny Laura Stańczyk, a brązowy Julia Jankowska. Brązowe krążki wywalczyły Wiktoria Michalczyk w grupie do lat 14 i Liwia Delegiewicz w grupie do lat 15.

W fitness chłopców po złoto sięgnął Marcel Borowski.

W fitness akrobatycznym dziewczynek w kat. 8 lat złoto zdobyła Luiza Just, aktualna wicemistrzyni Europy i świata. W kat. 9 lat brąz wywalczyła Marcelina Żmuda. W kat. 12 lat całe podium zajęły zawodniczki B&W – złoto zdobyła Blanka Lach, srebro Lena Kalita i brąz Maja Ochocka. W kat. 13 lat brązowy medal wygrała Pola Młynarczyk. W kat. 14 lat po złoto sięgnęła Julia Lasocka, aktualna wicemistrzyni świata dzieci. W kat. 15 lat znów całe podium należało do zawodniczek ostrowieckiego klubu. Złotą medalistką została Iga Pasterczyk, srebrną Julia Isser i brązową Blanka Walczyk.

Drużynowo UKS Black & White Ostrowiec Św. został kolejny  rok z rzędu (już 14) mistrzem Polski. Trenerami sekcji są Joanna Kępa (główny trener prowadzący), Aleksandra Kępa (odpowiedzialna za choreografię  układów dowolnych) i Grzegorz Kępa (odpowiedzialny za przygotowanie sylwetkowe i pozowanie).

Czyż można się więc dziwić, że w takich okolicznościach ostrowiecki Black & White wygrał rywalizację klubową na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness Juniorów i Weteranów oraz Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Fitness w Gorzowie Wielkopolskim ?
Zarząd Klubu UKS Black & White serdecznie dziękuje za wsparcie Gminie Ostrowiec Świętokrzyski. Dzięki dotacjom sekcje mają szanse  prężnie się rozwijać, a zawodnicy skutecznie konkurować z najlepszymi. A już w dniach 8-10 listopada br. zawodniczki z Ostrowca wezmą udział  w Mistrzostwach Europy w Fitness Dzieci, które zostaną rozegrane w Kielcach. Zaś Kamila Mikos, Natalia Bugajska i Aleksandra  Pietrzykowska polecą 16 grudnia do Tokio, gdzie rozegrane zostaną na Mistrzostwa Świata.