Zamknij

Medalowe żniwa ostrowieckich Mastersów w Świdniku

Dariusz KisielDariusz Kisiel 22:47, 06.06.2024 Aktualizacja: 22:52, 06.06.2024
Skomentuj

Na pięknym obiekcie Park Avia Świdnik odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski Masters w pływaniu.  Czteroosobowa ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobyła łącznie 10 medali. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem w kat. H styl klasyczny okazał się Stanisław Sejmicki na dystansie 50 m w czasie 44,41 a na 100 w czasie 1:39,31.

Sukcesem okazał się start sztafety 4×50 dowolnym w składzie : Broda, Orłowski, Żak I Sejmicki, która zajęła 1 miejsce w czasie 2.33,38.

W kolejnych konkurencjach debiutujący w stylu klasycznym Zbigniew Broda w kat. I 65-69 zdobył brązowy medal w czasie 54,82.

Dwa srebrne medale zdobył Mirosław Orłowski w kat. H na 50 klasykiem w czasie 52,22 oraz 100 m klasykiem z czasem 2.02,34.

Marek Żak na 50 grzbietem zajął 1 miejsce miejsce w kat. I - 47,91.

Stanisław Semicki wystartował na 50 dowolnym zajmując 2 miejsce z czasem 37,21 oraz na 100 zmiennym 1.40,22 w kat. H (60-64), plasując się także na drugiej pozycji. W drugiej sztafecie 4x50 zmiennym nasz zespół zająłe 2 miejsce miejsce z czasem 3.12,20.

Zawody w Świdniku były kolejnym etapem przygotowań dla Stanisława Sejmickiego do startu w Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu Masters Lublin 2024.