Zamknij

Siatkarki ostrowieckiego AZS z medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Dariusz KisielDariusz Kisiel 16:57, 20.06.2024 Aktualizacja: 00:14, 25.06.2024
Skomentuj foto: AMP w Siatkówce plażowej - Finał foto: AMP w Siatkówce plażowej - Finał

Świetnie zakończył się udział siatkarek Klubu Uczelnianego Akademii Nauk Stosowanych im. J.Gołuchowskiego w rozgrywanych w Warszawie finale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej plażowej. Barbara Włodarczyk i Joanna Pawlik jeden mecz przegrały z późniejszymi mistrzyniami AMP, a drugi wygrały. Dalszą walkę udaremniła choroba Joanny i w efekcie nasza akademicka para uplasowła się na miejscach 16-23. Zdobyły jednak brązowy medal w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych.

Ostrowiecka Akademia Nauk Stosowanych  zajęła za to 1 miejsce w rywalizacji drużynowej w kategorii szkół społeczno-przyrodniczych i wysoką, bo 10.lokatę w kategorii open, czyli wszystkich rodzajów uczelni.

To wielki sukces Klubu Uczelnianego AZS ANSG, który przypomnijmy po wielu latach reaktywował działalność dopiero wraz z początkiem 2024 roku. W ciągu zaledwie pół roku zorganizował konferencję naukową związaną ze zdrowiem sportowców, rozgrywki regionalne w tenisie stołowym, a ostatnio Bieg Coopera. Sukcesem i to niekwestionowanym jest również wejście do ogólnego rankingu Akademickich Mistrzostw Polski.