Najlepszych 16 drużyn męskich i 16 żeńskich wyłonionych z turniejów eliminacyjnych rywalizowało w Opolu w Akademickich Mistrzostwach Polski. Do wielkiego finału jedynie pięć uczelni zdołało wprowadzić męską i żeńską drużynę. Do stolicy polskiej piosenki przyjechało blisko pół tysiąca siatkarzy i siatkarek. W piątek nasz zespół siatkarek AZS ANSG brał udział w ceremonii prezentacji drużyn. Poznaliśmy zespoły, które zagrały w Opolu. O medale powalczyły m.in. cztery najlepsze zespoły sprzed roku, a także jeden debiutant (Akademia Humanitas Sosnowiec) i wracająca po wielu, wielu latach do gry na akademickim parkiecie nasza, ostrowiecka Akademia Nauk Stosowanych.
I tak, w AMP w Piłce Siatkowej Kobiet w poszczególnych grupach półfinałowych zagrały:
A: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, AWF Warszawa, UW Warszawa, Akademia Humanitas Sosnowiec
B: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Akademia Nauk Stosowanych w Ostrowcu Św.
C: PANS Nysa, UAM Poznań, UW Siedlce, UKW Bydgoszcz
D: PANS Krosno, ANS Opole, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Opolska.
Nasze akademiczki 2 maja zagrały z Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, a 3 maja z Uniwersytetem Gdańskim. Nasz zespół przegrał 1:2 z Politechniką Gdańską, pokonał 2:0 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i uległ 1:2 Uniwersytetowi Gdańsk. Zajmując trzecie miejsce w grupie uzyskał prawo gry dziś, 4 maja, o miejsce 9. W tym spotkaniu pokonał Uniwersytet Warszawski 2:0.
W ekipie ostrowieckich akademiczek występowały: Daria Nowak, Barbara Włodarczyk, Martyna Żurawska, Sandra Mikołajewska, Gabriela Werocy, Julia Klisiak i Paulina Mendzelewska.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz