Mimo nienajlepszej aury znów do udanych można zaliczyć kolejną odsłonę, już piątą Festiwalu Pieśni Zbuntowanej, która trwa w Kamieniołomie Doły Opacie. Znów dopisała publiczność z całej Polski, którą przyciągnął wyjątkowy klimat imprezy oraz ponad czterdzieści grających na niej zespołów.
[FOTORELACJANOWA]6444[/FOTORELACJANOWA]
Jak przyznawał przed wydarzeniem organizator Paweł Bajerczak to festiwal, który ściąga głównie punkową publiczność i tak było i teraz. Przysłuchując się występującym zespołom, to zdecydowanie bardziej niż przed rokiem dominował punk. Bardzo ciepło zostały przyjęte piątkowe występy: Na Zewnątrz, czy Baza Ludzi Żywych, czy sobotnie „Ivo Partizan” i „Contrapunk”. Nie zawiódł nasz „Azotox”. Swoją publiczność gromadziły też zespoły, które brały udział w koncercie konkursowym, a i tu było w czym wybierać. W niedzielne popołudnie poznamy skład, który otrzymał nagrodę publiczności, czyli „Złotego Glana”.
Tymczasem w 2026 roku Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z twórcami Festiwalu Pieśni Zbuntowanej – Anną Jagodzińską i Pawłem Bajerczakiem zaplanowało niezwykłą wystawę pn. "Punk nad Kamienną". Tematem, jaki podejmują pomysłodawcy jest przybliżenie historii związanych z lokalnym środowiskiem muzyki punkowej, czy szerzej, alternatywnej.
W zawiązku z tą inicjatywą organizatorzy rozpoczynają szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą.
- Jeżeli posiadasz jakiekolwiek pamiątki związane z kulturą muzyki alternatywnej z naszego regionu i chcesz je udostępnić na potrzeby wystawy – szukamy właśnie Ciebie!- apelują. W polu zainteresowania autorów wystawy są wszelkiego rodzaju gadżety – wydawnictwa muzyczne (kasety, płyty), ulotki, plakaty, fanziny, elementy ubioru, a nawet wystrój wnętrz. Wielce pomocne będą zdjęcia, nagrania, a przede wszystkim Wasze wspomnienia. Jeżeli brałeś i/lub bierzesz udział w tym wszystkim, co nazywamy światem muzyki alternatywnej i chcesz nam pomóc w tym pionierskim projekcie – zapraszamy. Znajdziesz nas w Oddziale Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Przyjdź osobiście lub zadzwoń/napisz – telefon: 41 260 59 57, email: [email protected].
Iłżecka po remoncie (wideo)
Nowocześnie, ale nie posadzono ani jednego drzewa.
zatroskany
22:22, 2025-07-20
Powiatowe busy dla mieszkańców (wideo)
Czy to oznacza że będą nowe trasy/kursy z Ostrowca do miejscowości oddalonych o 15-25 km ? A jeśli tak to czy będą też kursy we wszystkie dni tygodnia ?
same pytania
17:56, 2025-07-20
Powiatowe busy dla mieszkańców (wideo)
Skoro jest wszystko naj to dlaczego powiat i miasto zarządzane przez towarzystwo pana "Czy dycha starczy" jest w tak złym stanie, ze mieszkańcy bez znajomosci i Kryterium "czy dycha starczy " muszą emigrować, aby nie zamieszkać na stałe na ulicy Długiej. Nawet ilość miejsc w tych busach świadczy o tym, ze w tym mieście nie ma przyszłości, i powoli się wyludnia dawniej PKS miał duże autobusy, a teraz tylko mini.
Wygnany
07:32, 2025-07-20
Bezpłatne kursy turystyczne na Krzemionki!
Chyba Wam sie pomyliły epoki. Rzymianie nie żyli w epoce umba umba.
Darmowy kurs
20:03, 2025-07-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz