W godzinach przedpołudniowych w siedzibie Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej odbyło się przekazanie miodów dla żołnierzy oraz innych służb mundurowych, którzy stacjonują na polskiej granicy z Białorusią.
?php>-Zebraliśmy wśród członków naszego stowarzyszenia 355 słoików miodu z naszych pasiek. Chcemy tym gestem wyrazić solidarność dla wszystkich żołnierzy i służb, które stacjonują na wschodniej granicy. Miód jest bezpiecznym produktem z długim terminem ważności. Niech ten miód krzepi, odżywia i niech nasi żołnierze i przedstawiciele innych służb, wrócą jak najszybciej do domów ? mówi prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej, Józef Misiura.
?php>Kpt. Marcin Kowal oficer prasowy X Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych wraz z żołnierzami 103. Batalionu w Ostrowcu Św. odebrał słodkie dary od ostrowieckich bartników i zapewnił, że trafią do żołnierzy X Brygady WOT stacjonującej strzegących polskiej granicy z Białorusią, wyrażając wdzięczność pszczelarzom za ofiarność.
?php>Tym gestem ostrowieccy pszczelarze przyłączyli się do szerokiej akcji Murem za Polskim Mundurem, która trwa w całym kraju. Gest solidarności z żołnierzami już na najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego wyrażą również radni podejmując uchwałę w sprawie poparcia dla żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i innych służb mundurowych, strzegących granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Jak przyznaje przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak taką wolę wyrazili wszyscy radni.
?php>-Poprzez przyjecie tej uchwały chcemy wyrazić nasz patriotyzm. Jest ona także wyrazem naszej solidarności z żołnierzami i innymi służbami mundurowymi, które czuwają nad bezpieczeństwem naszych granic, narażając każdego dnia swoje życie i zdrowie, abyśmy mogli spać spokojnie. Bezpieczeństwo kraju i Polaków jest najważniejsze, stąd też przyjęciem tej uchwały chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim służbom mundurowym za ich ofiarną służbę ? mówił Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego.
Każdy z mieszkańców na różne sposoby może włączyć się w akcję Murem za Polskim Mundurem. Placówki Poczty Polskiej prowadzą sprzedaż kartek świątecznych, które można wysłać stacjonującym na granicy żołnierzom.
?php>Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
9-letni Alexander uratował życie chłopca
Ma zadatki na dobrego ratowika
Tyranro
15:49, 2025-07-10
Paszporty wróciły do Ostrowca!
Mnie osobiście pasuje to, że mogę sobie złożyć wniosek o paszport we własnym miasteczku i nie muszę pielgrzymować do kieleckiej nędzy. Jak na razie nikt nie pomyślał nad wdrożeniem kalendarza podobnego do funkcjonującego w kieleckim UW. A szkoda. Drugą rzeczą za którą mogę pochwalić "włodarzy" jest umożliwienie zdawania prawa jazdy w Ostrowcu. No i PSZOK.
Moj nick
14:49, 2025-07-10
Paszporty wróciły do Ostrowca!
Ależ osiągnięcie , należy się premia dla pomysłodawców 🙂 Stworzyli kolejne , zbędne , miejsca pracy... Są kraje gdzie wszelkie formalności związane z dokumentami tożsamości można załatwić wysyłając formularze pocztą lub internetowo. Tanio, szybko i bez zbędnych wizyt w urzędach. 🤠 Jestem ciekaw ilu mieszkańców Ostrowca pracuje w urzędach i spòłkach zależnych od miasta i powiatu - nigdzie nie można znaleźć konkretnych danych statystycznych.
SlyUK
12:53, 2025-07-10
Czy po latach zaniedbań DK9 bęzie wyremontowana?
Dopóki sprawami Ostrowca będą zarządzać Kielce dopóty będziemy traktowani po macoszemu według wieloletniej zasady " a co tam Łostrowiec" - chyba nie trzeba przytaczać tu przykładów z okresu powojennego bo zawsze byliśmy i jesteśmy dymani przez władze tego "województwa"
memor
12:10, 2025-07-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz