Depilacja laserowa ? przebieg zabiegu

Alternatywą dla kremów, wosków, maszynek i depilatorów jest depilacja laserowa.

Swoją drogą, bardzo atrakcyjną metodą, gdyż jako jedyna pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia. Tym samym, pacjenci decydujący się na taki zabieg mogą raz na zawsze zapomnieć o odrastających włosach.

Zabieg depilacji laserowej może być wykonany tylko u osób z ciemnymi włosami. Wynika to z zastosowanej technologii. W przypadku włosów o jasnej barwie (blond, siwe, rude) zabieg nie ma zbyt wysokiej skuteczności.

Krok pierwszy ? konsultacja i próba naświetlenia

Pacjent zainteresowany zabiegiem depilacji laserowej musi przejść konsultację ze specjalistą. Przeprowadzany jest wywiad w którym padają pytania dotyczące między innymi przyjmowanych leków i suplementów, kondycji skóry i ewentualnych chorób.

Ponadto pacjent poddawany jest naświetlaniu laserem, celem sprawdzenia włosa. Dopiero po odpowiedniej analizie pacjent może przystąpić do zabiegu właściwego.

Krok drugi ? przygotowanie do zabiegu

Pacjent odpowiedzialny jest za przygotowanie skóry poddawanej laserowi. Do zabiegu włosy powinny zostać ogolone. Skóra powinna być czysta i nie mieć na sobie żadnych kosmetyków (włączając w to kremy). Jakiekolwiek zabiegi poprawiające kondycję skóry powinny zostać wykonane kilka dni wcześniej.

Krok trzeci ? zabieg właściwy

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany personel medyczny lub kosmetyczny. Pacjent musi założyć okulary ochronne.

Proces polega na przyłożeniu lasera do skóry pacjenta. Wiązki światła pochłaniane przez melaninę (pigment znajdujący się we włosie) zostają zamienione w energię cieplną, co finalnie doprowadza do zniszczenia włosa.

Krok czwarty ? po zabiegu

Zabieg należy powtarzać w odstępie maksymalnie 2-3 miesięcy. Dłuższa przerwa może znacząco osłabić wyniki sesji. Pacjent musi chronić skórę przed słońcem, a także nie korzystać z solarium. Dlatego też, najlepiej zabieg depilacji laserowej przeprowadzać poza sezonem letnim.

Ponadto, należy wystrzegać się sauny i wysiłku fizycznego, do 72 godzin po zabiegu. Wszelkiego rodzaju zabiegi skórne najlepiej uzgadniać z osobą wykonującą zabieg. Depilacja laserowa to trwały efekt gładkiej skóry. Teraz łatwo dostępna w wielu dużych miastach.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *