?Dajcie mi tenora!? – Teatr Capitol wraca do Ostrowca Św.

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. po raz kolejny zaprosiło Teatr Capitol, tym razem, aby dwukrotnie (o godz.17 i 20) 26 lutego 2017 roku pokazać bestsellerową komedię w gwiazdorskiej obsadzie ?Dajcie mi tenora!?.
Rezerwacja biletów w cenie 80 i 60 zł pod numerem 781 804 070
Co, którzy spektakl widzieli są zgodni, że to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy. W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć.
Bestsellerową komedię ?Lend Me a Tenor!? napisał uznany autor  broadway?owskich hitów ? Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach.
Premierę Teatru Capitol reżyseruje mistrz komedii Marcin Sławiński, który do odegrania przezabawnych postaci zaprosił prawdziwy panteon gwiazd. Na scenie pojawią się m.in. Kasia Zielińska, Katarzyna Skrzynecka, Olaf Lubaszenko, Artur Chamski, Marek, Kaliszuk, Elżbieta Romanowska, Marta Wierzbicka, Grzegorz Halama.
Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą ?Otella?, wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są? humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru ? Tito Merelli, a co gorsza – problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii! Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę! Zdesperowany Dyrektor Opery ? Sanders ? nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfi kacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują? kobiety: Diana ? Primadonna nimfomanka, Maggie ? dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia ? egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli ? temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy ? cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse. Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max ? asystent Dyrektora ? młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *