W ciągu trzech lat bezrobocie w powiecie ostrowieckim spadło o 7 %

Powiatowa Rada Zatrudnienia odbyła pierwsze posiedzenie w nowym roku, na którym zapoznała się z realizowaną przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim aktywizacją zawodową bezrobotnych oraz zaopiniowała budżet.
W 2016 PUP na aktywne programy zwalczania bezrobocia pozyskał ponad 21 mln zł. Wydał je m.in. na organizacje stażów pracy, doposażenie stanowisk pracy, otworzenie własnej działalności gospodarczej i refundację kosztów zatrudnienia pracownika.
Stopa bezrobocia w naszym powiecie wyniosła niespełna 14%. Jest to wciąż powyżej średniej krajowej, która wyniosła ponad 8%, ale w ciągu ostatnich trzech lat stopa bezrobocia zmniejszyła się w powiecie ostrowieckim o ponad 7 punktów procentowych. W grudniu bez pracy pozostawało ponad 5520 osób. W porównaniu z 2015 rokiem w rejestrach PUP jest o ponad 1300 osób mniej. Pod względem wysokości stopy bezrobocia powiat ostrowiecki jest na czwartej pozycji w regionie, po powiecie skarżyskim, opatowskim i kieleckim.
Okazuje się, że na rynku pracy poszukiwani są kierowcy, szwaczki oraz kucharze. Największym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się refundowane staże i wsparcie przy uruchomieniu własnej działalności gospodarczej. W porównaniu z 2015 rokiem liczba podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą dzięki środkom pozyskanym z PUP wzrosła z 152 do 184.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “W ciągu trzech lat bezrobocie w powiecie ostrowieckim spadło o 7 %

  • 17/01/2017 at 15:15
    Permalink

    to na pewno nie ma związku z tym, że ludzie stąd masowo uciekają, na pewno.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *