?Pomiędzy – Mormul, Bartkiewicz, Hajdamowicz

?Pomiędzy? to nazwa wystawy, realizowanej w ramach projektu badawczego odnoszącego się do relacji czasu mechanicznej rejestracji obrazów do dynamiki procesów zachodzących w czasie rzeczywistym w kontekście poszukiwań twórczych ? fotograficznych/filmowych/intermedialnych.
Kierownikiem projektu jest adiunkt Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ? dr Jowita Bogna Mormul, zaś uczestnikami ? studenci studiów doktoranckich w/w uczelni: Konrad Hajdamowicz i pełniący rolę kuratora wystawy ? Artur Bartkiewicz.
Wernisaż 21 IV 2017 r., godzina 18.00
BWA Ostrowiec
UWAGA NOWY ADRES: aleja 3 Maja 6, III piętro
wystawa czynna do 9 VI 2017

JOWITA BOGNA MORMUL
mieszka w Warszawie ale prowadzi wykłady z zakresu fotografii, multimediów i analizy obrazu w Instytucie Sztuk Pięknych na UJK w Kielcach. Jako twórca posługuje się różnymi mediami ? rysunkiem, malarstwem, fotografią, filmem, dźwiękiem ? uzależniając ich dobór od kontekstu danej pracy. Doktorat w zakresie sztuk filmowych w dyscyplinie artystycznej fotografia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Filmowych Telewizyjnych i Teatralnych w Łodzi (2008 r.). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydziału Malarstwa (1997 r.), i Wydziału Grafiki, Katedra Fotografii (1999 r.). Stypendystka nagrody im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej (1996) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki (1996/1997). Od 1998 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, od 2001 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
ARTUR BARTKIEWICZ
(ur. w 1980r.) jest absolwentem ISP Akademii Świętokrzyskiej (ob. Uniwersytet Jana Kochanowskiego) w Kielcach. W 2005 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Ewy Pełki. Twórczość z zakresu malarstwa, rysunku, fotografii i działań multimedialnych. Zajmuje się również działalnością kuratorską. Obecny w Kompasie Młodej Sztuki (2012r. i 2014r.). Obecnie doktorant na kierunku Sztuki Piękne w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
KONRAD HAJDAMOWICZ
(ur. 1990r.) jest absolwentem ISP UJK w Kielcach. Doktorant III roku. Prowadzi zajęcia ze Struktur Interaktywnych w ISP. Laureat Kieleckiego Scyzoryka za najlepszy film w 2015 roku. Prace indywidualne ? Busko-Zdrój, Kielce, Maastricht ? Holandia, Bundoran ? Irlandia, Kütahya ? Turcja.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *