Staż za 2.500 zł miesięcznie! Oferta dla studentów i absolwentów

Jak poinformowała nas Polska Rada Biznesu, w ramach Programu Kariera w 30, renomowanych firmach, na studentów i absolwentów czeka możliwość odbycia 80 staży z wynagrodzeniem w wysokości co najmniej 2.500 zł miesięcznie. PRB_KARIERA Logotyp Screen RGB
Do końca maja trwa nabór uczestników. Pracodawcy szukają studentów i absolwentów bardzo różnych kierunków. Na studentów czeka kilkadziesiąt ofert płatnych, wakacyjnych staży z różnych branż i firm w całej Polsce. To szansa na zdobycie doświadczenia, zarobienie pieniędzy, a dla wielu osób także na zyskanie stałej pracy. W Programie Kariera, organizowanym przez Polską Radę Biznesu, staże oferują znane i cenione firmy z Polski i zagranicy. Uczestnicząc w programie można postawić pierwsze zawodowe kroki pod okiem menedżerów m.in. takich firm, jak: Adamed, Amica, Bakalland, Legia, Pressglass, OEX, TVN, Work Service i wiele innych.
Pieniądze i doświadczenie
13071910_1024113187644381_720308692085135498_oWśród ofert staży znajdują się propozycje dla studentów kierunków związanych z ekonomią i finansami, naukami ścisłymi, humanistycznymi i społecznymi. Nie brakuje też ofert dla inżynierów. Staże Programu Kariera odbywają się w wakacje i trwają od 1 do 3 miesięcy. Są zawsze płatne. Firmy oferują miesięczne wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł.
-U nas żaden stażysta nie parzy kawy ? zapewnia Marian Owerko, przewodniczący rady nadzorczej firmy Bakalland i wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. -Staże uczą i pozwalają poznać działanie firmy oraz odnaleźć w niej swoje miejsce ? dodaje Marian Owerko. -Co czwarta osoba kończąca praktyki dostaje ofertę stałej pracy.
Każdego roku staże Programu Kariera są poddawane ocenie uczestników. Jak pokazują statystyki i doświadczenia stażystów, ich standard systematycznie wzrasta.
? Świetne firmy, można się wiele nauczyć. W moim przypadku staż, który odbyłam w Onecie, zaowocował umową o pracę ? opowiada Monika Perkowska, uczestniczka jednej z poprzednich edycji Programu Kariera.
? Staż dał mi łatwiejszy start zawodowy, doświadczenie i możliwość zarobku ? wtóruje Małgorzata Leja, która praktykę odbyła w Warta Glass.
Nie tylko dla orłów
W tym roku na kandydatów czeka 80 miejsc stażowych. Program skierowany jest do studentek i studentów III, IV i V roku, ale o miejsca stażowe mogą starać się również absolwenci do 30 roku życia. Program nie preferuje żadnego typu uczelni czy kierunku studiów. To pracodawcy określają, jakie są pożądane kompetencje czy wykształcenie kierunkowe. Jak zapewniają organizatorzy, program jest otwarty na każdego.
-Wiele osób boi się, że ma za małe kompetencje albo ich kierunek studiów nie pasuje do oczekiwań rynku. Tymczasem dobry staż pozwala w bezpiecznej atmosferze odkryć własne umiejętności i zweryfikować wyobrażenia o danej pracy. To bardzo cenne doświadczenie ? przekonuje dr Małgorzata Durska, dyrektor PRB i wykładowczyni akademicka.
Żeby dołączyć do programu, należy wejść na stronę programkariera. pl, wybrać ofertę stażu, rozwiązać zadanie case study lub przygotować list motywacyjny i wypełnić formularz dla kandydata. Rejestracja trwa do 31 maja.
Później firmy prowadzą rozmowy  kwalifi kacyjne z wybranymi kandydatami. Do 30 czerwca pracodawcy przesyłają informacje do osób, które zostały zakwalifikowane na staż.
W przypadku zainteresowania tematyką staży i kariery albo kontaktem z osobami, które są absolwentami staży, pracodawcami lub ekspertami Polskiej Rady Biznesu, można uzyskać informacje pod nr tel. 793 -219 -812.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *