„Stosunki prawne” z ostrowczaninem w obsadzie!

5 czerwca br. o godzinie 18 w ODS Malwa czeka nas druga odsłona przedsięwzięcia Roberta Maja TeatRoom.
SONY DSCMiłośnicy sztuki tym razem będą mogli zobaczyć w Ostrowcu Świętokrzyskim spektakl „Stosunki prawne”, spotkać się później z aktorami Sławomirem Głazkiem i Magdaleną Engelmajer, zaś uzupełnieniem będzie wystawa aktów autorstwa Stanisława Dulnego.
„Stosunki prawne” – spektakl Teatru ME/ST to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z
kodeksu cywilnego. On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów. Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi? Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko- męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?
Całość sztuki posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji. Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje
możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestia związane z naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?
Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie będą mieli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.
W obsadzie spektaklu zobaczymy ostrowczanina Sławomira Głazka, który w 1987 roku ukończył w Warszawie PWST. Debiutował w Teatrze Ateneum rolą Sekundariusza w „Lecie” T. Rittnera w reż. A. Śląskiej. W latach 1987 – 89 był aktorem Teatru Rampa. Od 1989r. do 2014r. pracował w Teatrze Polskim w Warszawie. Obecnie gościnnie gra w Teatrze Polskim, Teatrze ME/ST, a także w przedstawieniach impresaryjnych, filmach i serialach telewizyjnych.
Bilety w cenie 25 i 30 zł w ODS Malwa, punkcie obsługi klienta marketu E.Leclerc i w redakcji „Gazety Ostrowieckiej”.

SONY DSC

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *