5041 osób bez pracy

Na koniec kwietnia 2017 r. zanotowano najniższy od ćwierćwiecza poziom bezrobocia. Bez pracy pozostawało 5.041 mieszkańców naszego powiatu.
W porównaniu do marca liczba bezrobotnych zmniejszyła się aż o 400 osób, a w stosunku do kwietnia roku ubiegłego o 2,3 tys. Procentowo miesiąc do miesiąca to spadek o 7,4 proc., a rok do roku ? 20,5 proc. Wyraźnie mniej ludzi młodych wchodzi w okres aktywności zawodowej. Z każdym rokiem przybywa ofert pracy, a poza tym sam urząd pracy proponuje pracodawcom różne formy subsydiowanego zatrudnienia.
Kto tylko jest zainteresowany pracą, ten ją znajdzie w ciągu kilku miesięcy. Młodzi ludzie cały czas szukają i znajdują ciekawszą, lepiej płatną pracę. Generalnie jest w czym wybierać.
-W naszych rejestrach pozostały przede wszystkim osoby, które nie pracują rok i dłużej. W najbliższych miesiącach skoncentrujemy się właśnie na pracy z tą grupa mieszkańców powiatu. Większość działań będzie nakierowana na pomoc psychologiczną i wsparcie zawodowe osób długotrwale bezrobotnych ? podkreśla Joanna Suska, kierownik Centrum Aktywności Zawodowej PUP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Pracownicy urzędu pracy oceniają, że w najbliższych miesiącach poziom bezrobocia ustabilizuje się na niskim poziomie i nie będzie już tak znaczących spadków. W urzędzie już rejestrują się tegoroczni absolwenci. Część z nich jesienią rozpocznie studia stacjonarne, a część studia zaoczne. Minie nieco czasu, zanim zdobędą oni umiejętności praktyczne. Pomoc w zawodowym przygotowaniu absolwentów i wejściu tej grupy mieszkańców powiatu na rynek pracy jest dla urzędu zadaniem priorytetowym.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “5041 osób bez pracy

  • 16 maja 2017 at 14:39
    Permalink

    Skoro zmniejsza sie liczba bezrobotnych, zmniejsza sie rowniez liczba urzednikow ich obslugujacych ??

    To powinna byc wyrazna zaleznosc. A czy tak jest?? Prosze sie zajac takim tematem, a wtedy bedziemy mowic o normalnym kraju i normalnym lokalnym dziennikarstwie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *