?Stosunki prawne? w Malwie. Sztuce towarzyszy wystawa aktów Stanisława Dulnego

Już poniedziałek, 5 czerwca br., o godzinie 18, w ODS Malwa czeka nas druga odsłona przedsięwzięcia Roberta Maja TeatRoom.
Miłośnicy sztuki tym razem będą mogli zobaczyć w Ostrowcu Świętokrzyskim spektakl ?Stosunki prawne?, spotkać się później z aktorami: Sławomirem Głazkiem i Magdaleną Engelmajer, zaś uzupełnieniem całości będzie wystawa aktów autorstwa Stanisława Dulnego.
?Stosunki prawne? spektakl Teatru ME/ST to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego. On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów. Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi? Co by było, gdyby stworzono ?Kodeks damsko-męski?, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?

SONY DSC

1Spektakl ?Stosunki prawne?, to sztuka, w której widzowie, będą mięli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.
W obsadzie spektaklu zobaczymy ostrowczanina Sławomira Głazka, który w 1987 roku ukończył w Warszawie PWST. Debiutował w Teatrze Ateneum rolą Sekundariusza w ?Lecie? T. Rittnera w reż. A. Śląskiej. W latach 1987 ? 89 był aktorem Teatru Rampa. Od 1989r. do 2014r. pracował w Teatrze Polskim w Warszawie. Obecnie gościnnie gra w Teatrze Polskim, Teatrze ME/ST, a także w przedstawieniach impresaryjnych, filmach i serialach telewizyjnych.
Bilety w cenie 25 i 30 zł w ODS Malwa, punkcie obsługi klienta marketu E.Leclerc i w redakcji ?Gazety Ostrowieckiej?.

F10000293
Wszyscy, którzy wybiorą się na spektakl będą mogli zobaczyć akty autorstwa Stanisława Dulnego – członka Fotoklubu Galeria MCK, a także fotoreportera naszej gazety, którego dokonania, na co dzień, kojarzą się z tematyką sportową. Jak sam przyznaje akt jest trudnym tematem, gdyż to nie sama fotografia, ale i zabawa światłem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *