Bożena Kot, Piotr Kot i ich malarstwo

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie zaprasza na wystawę obrazów Bożeny i Piotra Kotów, której otwarcie odbędzie się w niedzielę, 17 września, w Pałacu Wielopolskich.
Bożena (ur.1963 r.) i Piotr (ur.1962 r.) Kotowie, to małżeństwo artystów, od lat związanych z naszym miastem. Szerszej publiczności znane są z pewnością ich realizacje z dziedziny konserwacji dzieł sztuki ? m.in. ostrowieckich rzeźb, kapliczek i pomników. Konserwacja, którą zajmują się od blisko 20 lat, nie jest jednak jedyną dziedziną twórczości, której oddają się artyści – w orbicie ich zainteresowań znajduje się również malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba oraz muzyka, która ma duży wpływ na ich sztukę.
Od najmłodszych lat przejawiali zdolności i zainteresowania plastyczne, co zaowocowało ukończeniem przez oboje Państwowego Liceum Plastycznego w Kielcach pod kierownictwem Tadeusza Maja. Początkowo swoją ścieżkę zawodową Bożena i Piotr Kotowie związali z rodzinnym miastem artystki, Końskimi. W 2004 roku artyści przenieśli się do Ostrowca Świętokrzyskiego, w którym mieszkają i pracują do dziś.
Na wystawie w Pałacu Wielopolskich zobaczyć będzie można wybrany wątek twórczości ich twórczości ? malarstwo. Jak twierdzą sami autorzy ?Sztuka to dla nas tak naprawdę zawór bezpieczeństwa wobec gromadzących się nastrojów?. Ta nastrojowość i specyficzny intymny klimat, są z pewnością wyróżnikiem malowanych przez nich obrazów, z których wiele trafiło do prywatnych kolekcji w kraju i za granicą, głównie do Niemiec. Swoje prace artyści pokazywali na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Kielcach, Końskich, Sielpi, Skierniewicach.
Wernisaż wystawy ?Bożena Kot, Piotr Kot – Malarstwo? – 17 września 2017 roku, godz.16:00.
Miejsce: Pałac Wielopolskich, ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *