Zamknij

Gdzie szukać pomocy? Zmiana placówek nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej!

06:03, 28.09.2017 Dariusz Kisiel Aktualizacja: 06:15, 28.09.2017
Skomentuj

Od 1 października w związku z wejściem w życie ustawy o Podstawowym Zabezpieczeniu Szpitalnym (tzw. sieć szpitali) w wielu powiatach i miastach nastąpi zmiana placówek udzielających świadczeń nocnej i świątecznej opieki medycznej.

W Ostrowcu Świętokrzyskim tą placówką będzie Zespół Opieki Zdrowotnej (ul. Szymanowskiego 11, tel. 41-261-34-56), czyli szpital.

Pełny wykaz wraz z adresami i telefonami dla pacjentów znajduje się m.in. na stronie Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Informacje o nowych miejscach świadczeń można uzyskać także pod specjalnie uruchomionym w Świętokrzyskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia numerem telefonu:  663 431 140 w godz. 8.00-16.00, a od piątku, 29 września od godz. 16.00 do poniedziałku, 2 października do godz. 8.00 ? całodobowo.

Ważne! Placówki medyczne, którym 30 września br. wygasa umowa na realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą czynne do godz. 8.00 w dniu 1 października (niedziela). Nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej będą realizować świadczenia od niedzieli 1 października, od godz. 8.00.

Kiedy do poradni dyżurującej?

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

?w warunkach ambulatoryjnych;

?w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych);

?telefonicznie;

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie;

?nagłego zachorowania;

?nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;

?gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Przeczytaj także:

Do południa przychodnia ?Zdrówko?, po południu przychodnia szpital?

(Dariusz Kisiel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%