Nowe miejsca pracy w handlu. Szkolenia pod galerie

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi, do końca października, nabór na szkolenie sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i obsługą wózka widłowego.
-Nie ukrywam, że inspiracją do tego typu szkolenia jest planowane otwarcie w najbliższym czasie w naszym mieście dwóch galerii handlowych ? podkreśla Anna Piątkowska, pośrednik pracy MCK. ?Nasza oferta skierowana jest do ludzi młodych w wieku od 18 do 24 lat. Zainteresowanie szkoleniem jest spore, ale mamy jeszcze kilka miejsc. Prowadzimy nabór do końca października. Po 3-tygodniowym szkoleniu, zapewniamy 3-miesięczny płatny staż z wynagrodzeniem netto 999 zł. Pomożemy też w uzyskaniu zatrudnienia. Oczywiście, zwracamy koszty dojazdu na zajęcia w okresie szkolenia.
Część uczestniczek i uczestników tego szkolenia uzyska dodatkowe umiejętności, bowiem mogą skorzystać z innego bezpłatnego kursu, np. komputerowego, na prawo jazdy kat. B lub językowego. Sprzedawcy należą do osób poszukiwanych przez pracodawców. Nie jest to najlepiej wynagradzana grupa pracowników, zapewne dlatego w
branży handlowej obserwujemy dużą fluktuację kadr. Jedni podejmują pracę, inni rezygnują z niej. W ubiegłym roku na lokalnym rynku pojawiło się kilkaset ofert.
-W naszych rejestrach mamy sporo pań, które ukończyły szkolę zawodową lub kursy i posiadają niezbędne doświadczenie w handlu. Pracodawcy nie powinni mieć problemów ze skompletowaniem pracowników do otwieranych sklepów ? podkreśla Joanna Suska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *