Kiedy nowe staże?

Lokalni pracodawcy pytają już o przypuszczalne terminy przyjmowania wniosków na staże na doposażenie nowych miejsc pracy czy dotacje w 2018 roku.
Te trzy formy wsparcia pracodawców, a także wchodzących na rynek pracy młodych mieszkańców powiatu ostrowickiego, cieszą się od lat niezmiennym zainteresowaniem. Ułatwiają pracodawcom pozyskanie i przygotowanie zawodowe nowych pracowników, pomagają też osobom bezrobotnym w znalezieniu zatrudnienia.
W poprzednich dwóch latach w grudniu były już znane w przybliżeniu środki finansowe, jakimi dysponował Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim w kolejnym roku. Pracownicy urzędu mogli już pracować nad budżetem. W styczniu  ogłaszane były terminy przyjmowania wniosków. Tymczasem na początku stycznia tego roku, pracownicy urzędu jeszcze nie wiedzą, na ile mogą liczyć z funduszu pracy?
Znane są tylko w przybliżeniu środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2018 r. Budżet urzędu pracy musi jeszcze zaopiniować Powiatowa Rada Zatrudnienia. Dopiero po przyjęciu tych dokumentów będzie można uruchomić programy i wesprzeć lokalny rynek. Należy przypuszczać, że tak jak w poprzednim roku, Powiatowa Rada Zatrudnienia zbierze się po 10 stycznia, a pod koniec tego miesiąca ogłoszone zostaną pierwsze terminy przyjmowania wniosków.
W ubiegłym roku Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim dysponował rekordowym budżetem, wynoszącym 22,5 mln zł. Pracę uzyskało blisko 3 tys. osób. Miejmy nadzieję, że tegoroczny budżet również zaspokoi potrzeby lokalnego środowiska, a na pomoc będą mogły liczyć osoby bezrobotne znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, w tym osoby z grupy 50 plus.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *