Friedhof i Azotox charytatywnie dla chorej Oliwii

27 stycznia w Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie odbędzie się koncert charytatywny zespołów „Ćmielowskiej Muzyki Alternatywnej”: Friedhof i Azotox.
Podczas koncertu będą zbierane pieniądze na leczenie chorej od urodzenia Oliwii. Po koncertach planowane jest jam session i zespoły zapraszają wszystkich, którzy chcą pograć razem z nimi pograć…
Bilety – „cegiełki”: 5 zł – młodzież; 10 zł – dorośli
Chętni mogą kupić dowolną ilość „cegiełek”.
O tym, że pomoc Oliwii jest niezbędna mówią jej rodzice:
-Oliwia urodziła się w 2002 roku, dwa tygodnie po terminie. Podczas porodu zachłysnęła się wodami płodowymi, ale mimo to uzyskała 10 pkt. w skali Ap. Po pierwszym szczepieniu obowiązkowym dostała zapalenia stawu barkowego i sepsę. Przeżyła. Potem zaczęły się problemy z siadaniem. Po rehabilitacji zaczęła siadać w wieku 9,5 miesiąca. Nie raczkowała. Wreszcie zaczęła chodzić i mówić i nagle gdy skończyła 2 latka coś się zaczęło dziać. Przestała m?wić, pojawiły się wymioty i utraty przytomności. Po roku leczenia na żołądek okazało się, że to padaczka i że przez ten rok zaszły nieodwracalne zmiany w mózgu. Kolejna diagnoza: upośledzenie umysłowe. Gdy już przyzwyczailiśmy się do tego, okazało się że padaczka jest lekooporna i że leki działają, ale tylko chwilę. Im więcej napadów, tym bardziej pogłębia się upośledzenie. Na głowie Oliwia ma dwie torbiele z czego jedna w płacie czołowo skroniowym jest nieoperacyjna bo owinięta zwojami mózgu. Mimo wszystko jakoś dawaliśmy sobie radę, ale ostatnie napady znacznie się nasiliły, leki przestały działać… Jedyną nadzieją okazała się terapia olejem CBD z konopii. Jednak jest to kosztowna terapia, a jej koszty sięgają od 650 do ok. 2000 zł miesięcznie. Terapia twa tydzień i są już efekty. Nie możemy jej teraz przerwać i dlatego dlatego prosimy o pomoc.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *